Zastavte vypadávání vlasů, zkuste bylinné odvary

Vypadávání vlasůTrápí Vás na jaře nadměrné vypadávání vlas? Vězte, že stejný problém má více než polovina naší populace. Přičemž nejčastěji se tato potíž objevuje na jaře a na podzim. Vlasy mohou vypadávat z mnoha důvodů. Pomocí přírodních prostředků můžete jejich nadměrnému padání částečně předcházet nebo se s problémem rychleji vypořádat. V říši bylin a koření je hned několik pomocníků.

Velmi účinná proti padání vlasů jsou semena a listy rostliny pískavice řecké seno. Smíchejte listy a semena této rostliny s vodou a směs aplikujte na vlasovou pokožku na dobu 40 minut, poté umyjte vlažnou vodou. Masku aplikujte minimálně jednou měsíčně.

Černý pepř podporuje prokrvení vlasové pokožky a tím i růst nových vlasů. Koření smíchejte s troškou vody a připravte směs, kterou pečlivě vetřete do vlasové pokožky, nechejte působit 15 minut, poté opláchněte.

Pokožce hlavy i vlasům prospěje také směs ze 4 lžiček bílého jogurtu se 4 lžičkami kafrové vody. Aplikujte na vlasovou pokožku a nechejte působit 2–3 hodiny, poté opláchněte vlažnou vodou. Velmi výživná je také směs medu a vaječných bílků. Vmasírujte do vlasové pokožky, nechejte působit 30 minut a opláchněte.

Mezi bylinkami pak vítězí rozmarýn a šalvěj. V nádobě s vodou nechejte vřít obě bylinky a nálev použijte k omývání vlasové pokožky po šamponové lázni. Používejte po každém umytí. Tento nálev stimuluje vlasové kořínky a podporuje růst vlasů.

Výborným prostředkem na závěrečnou péči je kokosové mléko. Masírujte jím pokožku hlavy a nechejte působit půl hodiny, posléze opláchněte teplou vodou. Opakujte 2–3× týdně.

Při léčbě byste také neměli zapomenout na úpravu jídelníčku, zdravým vlasů totiž drastické diety nesvědčí. Vlasy potřebují hodně bílkovin, vitaminů, minerálů a mnoho dalších důležitých látek. Jezte hodně listové a kořenové zeleniny.

Pamatujte, že příroda je mocná, ale výsledky můžete vidět až po několika měsících. Důležité je proto vytrvat.

SMS Věštba
SMS Výklad / banner