Řeč těla

Řeč tělaKaždý z nás má nějaké své specifické znaky, nějak se chová, pohybuje se, mluví a tím pádem má svoje určité znaky, které ho oddělují od ostatních. Každý člověk je tedy originál a nikdy není prakticky možné najít někoho se stejnými rysy a chování. Tedy i samotná řeč těla je velice důležitým jevem, který můžeme na ostatních lidech sledovat a poučit se z ní.

Ostatně, i díky řeči těla můžeme znát podrobnosti o její osobě, jak se chová, jaké jsou její přednosti nebo spousty dalších znaků, které jsou velice zajímavé - a to aniž bychom danou osobu znali. Už jenom to, jak člověk vstoupí do místnosti, jak chodí, jak se chová, na koho a na co se po vstupu do místnosti podívá, jak se zachová nebo třeba v jaké situaci se ušklíbne, podrbe nebo nějak jinak neverbálně projeví.

Asi všichni znáte lidi, kteří mluví a okolo sebe doslova máchají rukama. Ono jim to pomáhá. I toto neverbální projevování dané osoby toho o ni hodně napoví a vy se tím pádem můžete k lidem chovat přesně tak, jak očekávají. Těchto neverbálních projevů je nespočet a tak je možné, že každý den například cestou do práce objevíte další lidi, kteří mají svoji specifickou řeč těla. Nic není jednoduché, jako cestou do práce v dopravním prostředku jako je trolejbus nebo metro sledovat okolní lidi, jaké jsou jejich projevy a jaké mají řeči těla.

Na první pohled je tedy člověk schopen rozpoznat s kým bude mít tu čest. Pokud jdete například na nějaký zajímavý a lukrativní pracovní pohovor, je dost možné, že kromě přijímacího člověka, který vám bude klást otázky bude v místnosti ještě jeden člověk, který vás bude pouze pozorovat a zapisovat si něco do svého bloku.

To jsou lidé, kteří se sledováním a studováním neverbálních projevů doslova živí a dokáží tedy během jedné minuty o neznámém člověku zjistit dostatečné množství informací, které pomůže přijímacímu orgánu v rozhodování. Na první pohled toho jde tedy odhalit hodně a to se samotný člověk vůbec nemusí nějak projevovat a specialisté toho o něm zjistí až moc.

Zkuste si to například sami na sobě, nebo doma na rodině. Zkuste sledovat jejich neverbální projevy a vyvozujte z toho závěry, které vás jenom ujistí o jejich chování a vystupování navenek.

SMS Věštba
SMS Výklad / banner