Drahé kameny XXX. díl: KUNZIT

Kunzit je fialovým, zeleným, růžovým, nebo čirým kamenem, který se dodnes nalézá v nalezištích v Brazílii, USA, Barmě, nebo Madagaskaru.

Jde o zbrázděný krystal, který se užíval k nabytí klidu, ochrany, relaxace a k uzemnění.

Kunzit je kamenem receptivním, jeho elementem je země a planetou Venuše a Pluto. Je považován za silně duchovní kámen. Pomáhá při meditaci k soustředění, otevírá srdeční čakru a svého majitele přivádí na cestu pokory. Má dar chránit před škodlivým vlivem elektromagnetického záření a před negativitou obecně. Čistí staré emoce, pomáhá k sebevyjádření, v těžkých obdobích přináší lepší náladu a odhání depresi. Ti, co příliš rychle dospěli, od něj dostanou zpět svou nevinnost. Pomáhá tišit vztek, strach a snižuje pocit nervozity. Pomáhá ke správné koncentraci a pro nezadané přivolává lásku. Obecně lásku přitahuje. Pomáhá k empatii, toleranci, intuici, čistí smysly, odhání sobeckost, pomáhá při navazování kontaktů a také přijmout kritiku.

Z hlediska léčebných účinků pomáhá k uvolnění svalů a k odehnání stresu. Pomáhá na nervy a oběhový systém. Působí proti depresím, pomáhá při anestezii, posiluje imunitu, a pokud se položí na solar, dokáže odehnat i paniku. Pomáhá při problémech se štítnou žlázou, pomáhá upravit regulaci hormonů v těle. Odhání migrény a zabraňuje kornatění cév.

SMS Věštba
SMS Výklad / banner