Drahé kameny L. díl: SMARAGD

Smaragd prstenSmaragd je světle až tmavě zelený kámen. Jedná se o cennou odrůdu Berylu. Tento kámen se nalézá v nalezištích v Kolumbii, Rusku, Brazílii, Zambii, Zimbabwe, Austrálii a Afghánistánu.

Smaragd často uchvacoval svým dokonalým zjevem a nádhernou barvou. Dodnes se z něj vyrábí drahé šperky prvotřídní kvality. Ne nadarmo se těmito kameny zdobili různí šlechtici. Pro tyto kameny se mnohdy sváděly i velké boje.

Smaragd je nádherný kámen a je považován za kámen lásky. Přináší štěstí, radost, klid a harmonii. Člověka uvádí do naprostého souladu s přírodou. Je magnet na léčivé energie vesmíru.

Napomáhá regenerovat, omlazovat, uklidňovat a také osvěžit. Přináší elán. Je vhodný na posílení paměti a intelektu. Napomáhá správnému soustředění. Odhání deprese, stres a úzkosti. Podporuje umělecké myšlení a talent. Přináší pochopení a také soucit.

Z hlediska léčebného využití je vhodný zejména na nespavost, kožní problémy jako je akné. Pomáhá při virových onemocněních, jako je chřipka. Je vhodný na dnu, migrény, revma a pomáhá odstranit negativní energie z organismu. Upravuje krevní tlak, pomáhá zničit škodlivé bakterie. Je to pomocník při pálení žáhy. Působí na žlučník a játra.

SMS Věštba
SMS Výklad / banner