Drahé kameny III.: AKVAMARÍN

Minerál akvamarin ze sbírek Národního muzea v PrazeNázev akvamarínu pochází z latinského názvu aqua, který znamená voda moře.

Těží se v nalezištích po celém světě v USA, Rusku, Brazílii, Irsku, Indii, Zimbabwe a v Pákistánu.

Akvamarín je kamenem, který symbolizuje odvahu, působí proti stresu a strachu, uklidňuje mysl a zmírňuje agresivitu.

Je kamenem receptivním, jeho planetou je Měsíc a náleží elementu vody. Je to kámen dávných mořských bohyní, také je to kámen klidu, radosti a štěstí a to hlavně ve vztazích. Napomáhá převzít zodpovědnost za svůj vlastní osud, je to vhodný kámen pro meditaci, ochraňuje nositele, čistí čakry a uvádí je do rovnováhy.

Působí příznivě na střeva, žlázy, blahodárně léčí poruchy řeči a také nemoci horních dýchacích cest. Příznivé účinky má na srdce a plíce, také zmírňuje astma a kašel, tiší bolest zubů a dásní, dokáže uvolnit napětí a spasmata šíje.

Akvamarín je kamenem, který napomáhá duši, aby se stala zrcadlem nekonečna. Duše má být centrem léčivé síly a nesobecké lásky. Kámen napomáhá k podpoře komunikace sebe sama s vnitřním já, přináší vize. Přináší pocit volnosti, příznivě ovlivňuje tvořivé a svobodné vyjadřování.

Akvamarín ochraňuje před nepřáteli, směruje nás k přemýšlivosti, ovlivňuje příznivě vnitřní orgány, jako jsou játra, ledviny, slinivka, štítná žláza, či žaludek. Také léči bolesti v krku, sennou rýmu a pomáhá při krátkozrakosti či dalekozrakosti. Příznivě ovlivňuje svalovou hmotu.

Je vhodné ho nosit při sobě, například na řetízku, kde má možnost stabilizovat nám celé tělo. Čistí čakru solar plexus, i čakru srdeční a také třetí oko.

SMS Věštba
SMS Výklad / banner