Detoxikace: Jak zdravě detoxikovat tělo?

Zeleninový salátK detoxikaci těla slouží od pradávna několik technik, které dokážou správně a potřebně detoxikovat lidské tělo a zbavit jej tak všech škodlivých látek, které se v těle usazují. Detoxikace odstraňuje z těla jedovaté toxiny, které běžně přijímáme z našeho okolí, ale také odpadní produkty, které se v těle ukládají z lidského metabolismu.

Detoxikací existuje několik různých druhů, které můžete použít pro důkladnou očistu našeho těla. Nejznámější a možná také nejpoužívanější je detoxikace těla půstem. Tím, že nic nejíme, odlehčíme celému trávicímu i vylučovacímu ústrojí a šetříme orgány, které napomáhají metabolismu. Tělo má čas se regenerovat a využívá svoji energii na zbavení škodlivých látek a k rozpouštění tuků, které v sobě tyto škodlivé látky drží.

Půst je nejlepší se naučit držet vždy jeden den v týdnu, není dobré ho držet víc dní a zvláště pro začátečníky to může být i nebezpečné.

Jogínská stará technika, která se nazývá shankaprakshalana se zaměřuje na důkladnou očistu těla a hlavně trávicího traktu. Proto by ji neměli provádět lidé, kteří trpí různými problémy s tímto ústrojím, hlavně pokud jde o ústrojí vylučovací. Je vždy nejlepší poradit se předem s odborníkem.

Tato technika se vyznačuje pitím střídavě teplé a slané vody spolu se speciálními cviky na tělo, které vodu rychle pohání tělem směrem do střev. Aby nebyly zatížené ledviny, je potřeba mít správnou teplotu vody a také správně provádět tyto speciální cviky.

Teplá voda se nevstřebává okamžitě do močového ústrojí a projde do střev rychle v nezměněné podobě a ve stejném množství. Tato metoda zabere 3 hodiny a opakuje se ve stejném pořadí, tzn. teplá a slaná voda, cviky, teplá a slaná voda, cviky a následně toaleta. Technika se ukončuje poté, co ze střev jde jen čistá slaná voda.

Pro uklidnění žaludku je dobré po této proceduře sníst rýži s máslem. Je dobré dva dny po této proceduře jíst jen rozvařenou rýži, či dušenou zeleninu. Po dvou dnech můžete opatrně najet na svůj běžný jídelníček.

SMS Věštba
SMS Výklad / banner