Detoxikace: Jak zdravě detoxikovat tělo?

Napsala | 10.04.2011

Zeleninový salát]K detoxikaci těla slouží od pradávna několik technik, které dokážou správně a potřebně detoxikovat lidské tělo a zbavit jej tak všech škodlivých látek, které se v těle usazují. Detoxikace odstraňuje z těla jedovaté toxiny, které běžně přijímáme z našeho okolí, ale také odpadní produkty, které se v těle ukládají z lidského metabolismu.

Detoxikací existuje několik různých druhů, které můžete použít pro důkladnou očistu našeho těla. Nejznámější a možná také nejpoužívanější je detoxikace těla půstem. Tím, že nic nejíme, odlehčíme celému trávicímu i vylučovacímu ústrojí a šetříme orgány, které napomáhají metabolismu. Tělo má čas se regenerovat a využívá svoji energii na zbavení škodlivých látek a k rozpouštění tuků, které v sobě tyto škodlivé látky drží.

Půst je nejlepší se naučit držet vždy jeden den v týdnu, není dobré ho držet víc dní a zvláště pro začátečníky to může být i nebezpečné.

Jogínská stará technika, která se nazývá shankaprakshalana se zaměřuje na důkladnou očistu těla a hlavně trávicího traktu. Proto by ji neměli provádět lidé, kteří trpí různými problémy s tímto ústrojím, hlavně pokud jde o ústrojí vylučovací. Je vždy nejlepší poradit se předem s odborníkem.

Tato technika se vyznačuje pitím střídavě teplé a slané vody spolu se speciálními cviky na tělo, které vodu rychle pohání tělem směrem do střev. Aby nebyly zatížené ledviny, je potřeba mít správnou teplotu vody a také správně provádět tyto speciální cviky.

Teplá voda se nevstřebává okamžitě do močového ústrojí a projde do střev rychle v nezměněné podobě a ve stejném množství. Tato metoda zabere 3 hodiny a opakuje se ve stejném pořadí, tzn. teplá a slaná voda, cviky, teplá a slaná voda, cviky a následně toaleta. Technika se ukončuje poté, co ze střev jde jen čistá slaná voda.

Pro uklidnění žaludku je dobré po této proceduře sníst rýži s máslem. Je dobré dva dny po této proceduře jíst jen rozvařenou rýži, či dušenou zeleninu. Po dvou dnech můžete opatrně najet na svůj běžný jídelníček.

Relevantní články

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.