Astragalus: Pomáhá při rakovině

AstragalusAstragalus je krásná bylina, která má léčivou moc. O té věděli i staří léčitelé v Číně, Mongolsku a dokonce i v Koreji.
Používal se hlavně extrakt z této byliny. Ten dokáže čistit organismus a také je to vhodná prevence před nemocí.

Má i antioxidační, protivirové a antibiotické účinky. Čaj z této byliny je vhodné pít zejména v zimě, kdy dokáže člověka ochránit před nachlazením a chřipkou.

Tato bylina dokáže zlepšit imunitní systém a také pomáhá zahnat bakterie a viry. Podporuje i metabolismus a tím i trávení, je prevencí proti překyselení, žaludečním vředům a také působí dobře proti zácpě.

Při onkologických potížích a při chemoterapii se jeví astragalus jako dobrý pomocník. Při pravidelném užívání čaje z této byliny dokáže snížit vedlejší účinky léčby rakoviny.

Dokonce se tato bylina užívá i při léčbě HIV pozitivních pacientů. Astragalus dokáže snížit vysoký tlak, také zabraňuje chudokrevnosti, snižuje cholesterol, odvodňuje přebytečnou vodu, redukuje také sůl v organismu a odstraňuje přebytečné tuky. Dokáže zlepšit i činnost srdce.

Astragalus pomáhá i na herpetické viry, užívá se i při problémech s ledvinami. Dobrý je i pro lidi trpící cukrovkou. Bylina dokáže regulovat hladinu cukru v krvi.

Touto bylinou se také přispívá k léčbě astma, nervových poruch či artritidy. Dokonce se objevují i navrhované užívání při zánětu jater a rakoviny plic.

Tuto bylinu smí užívat každý, těhotné ženy, a lidé s imunosupresivní léčbou by ale před jeho používáním měli kontaktovat svého lékaře.

Nikdy není dobré užívat astragalus jako samoléčbu, vždy je vhodné poradit se s odborníkem. Na to pamatujte. S bylinami se musí opatrně.

Obrázek, licence Creative Commons: Wiki/File:Astragalus_tragacantha_ssp._vicentinus.JPG
SMS Věštba
SMS Výklad / banner