Drahé kameny XXXIV. díl: MANGANOKALCIT

MANGANOKALCITTento světle růžový kámen se světlým vzorováním se dodnes nalézá v nalezištích v Peru, Madagaskaru a v Zaire.

Manganokalcit je vlastně kalcit s příměsí manganu. Jeho barva může být bílá, šedá, bezbarvá, červená, hnědá, zelená, modrá, oranžová, žlutá i černá.

Manganokalcitu se také někdy říká růžový vápenec.

Manganokalcit je srdeční krystal a kámen odpuštění. Pomáhá uklidnit, upevnit a koncentrovat. Má moc do života svého majitele přitáhnout ničím nepodmíněnou lásku. Dává také lásku k sobě samým. Napomáhá nám přijmout chyby, nejen naše, ale i druhých a vidět se takové, jací jsme doopravdy. Srdce svého majitele dokáže zbavit negativních pocitů jako je strach, či smutek plynoucí z minulosti. Odhání napětí a úzkost. Tento kámen má také moc odehnat a zmírnit odpor. Proto je vhodný k překonání různých traumat, fobií a napadení.

Tento kámen je také kámen meditace, čisté lásky a mateřství. Dává velký cit a pocit souznění se vším živým i přírodou samotnou. Pomáhá zraněné duši. Vnáší vnitřní klid a mír tam, kde chybí.

K nabití a očištění manganokalcitu jej stačí opláchnout pod vlažnou vodou, poté osušit a nechat položený na drůze křišťálu, kde se nabíjí dvě hodiny. Nesmí být na denním světle a slunci.

Z hlediska léčebného využití je manganokalcit dobrým pomocníkem na nervový systém, používá se i jako prevence migrény, pomáhá posílit organismus a imunitu. Napomáhá správné funkci trávícího systému, podporuje látkovou výměnu a srdeční rytmus. Voda z tohoto kamene je vhodná i k opláchnutí pleti.

Autor obrázku Wikipedia: Mineraly.sk_-_manganokalcit.jpg, licence CC.
SMS Věštba
SMS Výklad / banner