Drahé kameny II: Achát II.

AchátPředstavme si druhy achátu jednoho po druhém:

Achát zelený

Je elementem země a obsahuje receptivní energii. Pomáhá zvýšit duševní i citovou přizpůsobivost, pomáhá při rozhodování i řešení sporů. Nosí se za účelem zlepšení zraku a speciální elixír ze zeleného achátu dokáže léčit neplodnost.

Achát pruhovaný

Obsahuje energii projektivní a jeho elementem je oheň. Je to kámen ochrany, pomáhá při stresu a napomáhá k obnovení tělesné energie.

Achát růžový

Je vhodný k nošení na srdci a jeho účelem je posílit lásku mezi dětmi a rodiči.

Achát botswanský

Pomáhá při koncích s kouřením, také překonává deprese, napomáhá k fungování korunní čakry a uvolňuje napětí.

Achát mechový

Obsahuje energii receptivní a elementem je země. Je vázaný na přírodu, zlepšuje narušenou rovnováhu, majiteli ukazuje vše v jeho okolí krásné a osvěžuje duši. Je vhodný pro pěstitele rostlin. Má moc přitáhnout nové přátele, štěstí, bohatství i dlouhověkost. Pomáhá při porodních bolestech a zaštiťuje správný proces porodu. Při vyčerpání dává novou energii, uvolňuje strnulou šíji, léčí nachlazení infekce i horečku.

Achát ohnivý

Je energií projektivní a náleží k elementu ohně. Napomáhá klidu a harmonii, vyrovnanosti, dává pocit bezpečí a jistoty, uzemňuje a léčí strach. Ochraňuje svého majitele, odráží i negativní vlivy ostatních a vysílá je k jeho původci. Je vhodný při léčbě závislostí. Pomáhá k sexuální aktivitě, uklidňuje nervy i žaludek, léčí poruchy nervového systému, a napomáhá k pročištění zraku. Otvírá čakru kořenovou, a po přiložení na čakru vyhořelou ji dokáže znovu napojit. Dodává auře energii a čistí éterické bloky.

Achát větévkový

Je energií projektivní, elementem je oheň. Je symbolem hojnosti, napomáhá k bohatství a úspěchu v podnikání. Je silně spjat s rostlinnou přírodou a prohlubuje vztah se zemí. Napomáhá klidu a míru, pomáhá užít života naplno. Harmonizuje i otevírá všechny čakry a léči nerovnováhu mezi nimi. Je vhodný na migrény, problémy s oběhovým či s nervovým systémem.

Achát modrý krajkový

Je energií receptivní, elementem je voda. Přináší klid a štěstí, pomáhá od stresu a hádek, svému nositeli je oporou a také zdrojem síly. Napomáhá od pocitů starých křivd, léčí krční i ramenní oblast, hrdlo, štítnou žlázu a lymfatické uzliny. Snižuje horečku, napomáhá k posílení kosterního systému a také pomáhá hojit zlomeniny. Podněcuje nové způsoby vyjadřování.

SMS Věštba
SMS Výklad / banner