Starověká afrodiziaka

Napsala | 22.03.2020
SMS: VESTBA dotaz Odešlete: 903 55 60

Rozmanitý výběr

Afrodiziakum]Vzbuzují sexuální touhu a vzrušení a patří od nepaměti k lidstvu samému. Řeč je o afrodiziacích.

Svůj název dostaly podle antické bohyně lásky Afrodity. Některá afrodiziaka jsou velmi svérázná a těžko soudit, zda skutečně fungují tak, jak bylo kdysi myšleno. Například afrodiziakum starých Egypťanů byl sušený krokodýlí penis, ještěrčí ocásky nebo ostny mořských ježků. Některé afrodiziaka však mohou být i romantická. Například rudé růže, které mají pomoci muži získat ženu.

I dnes lidé využívají nejrůznější afrodiziaka, například rajské jablíčko, kterému se říká jablko lásky. S nasekanou bazalkou má údajně toto jablko vzrušit ženy. Stejný účinek má poskytnout dužina banánu.


Ve Francii se ženám doporučují pro změnu lanýže s pepřem. Ty mají ženy učinit něžnější a roztomilejší. Pánové by měli pít odvar z kořene máty a jíst celerovou polévku.

Často se však dříve připravovaly speciální pokrmy. Například rýže vařená na smetaně nebo v mandlové polévce a posypaná cukrem a skořicí. Koláče se pekly z lněného semene s pepřem a medem, fazole červené a strakaté se vařily v mléce do puknutí a sypaly se pepřem, galgánem, koprem a cukrem.

Také do vína se odjakživa přidávaly různé přísady, například odvar z kopíčka královského, nebo vymačkaná šťáva z cibulky devatera odění. Když byly dámy unavené, do vína se jim přidávalo jasanové semeno, semeno bavlny nebo šalvěje.

Zázvor, čili a další

Pro chuť na intimní hrátky se dokonce dříve užíval i utlučený hřebíček a to do mléka.

Speciální nápoj lásky lze připravit i z omanu. Omanový nakrájený kořen se dá do moštu a nechá vykvasit. Toto víno má povzbudit veselost a pohlavní žádost. Zkusit můžete i ženšenový čaj.

S láskou se také odjakživa pojí med. Med má také mít afrodiziakální účinky.

V arabských zemích se zase používají jako afrodiziakum datle. Rozetřené se přidávají mužům do kávy. Pro oboustranné povzbuzení vášní se doporučují pokrmy s česnekem nebo s křenem.

Také pečené kaštany jsou vhodným prostředkem k povzbuzení erotična. Zvláště pokud jsou sypané pepřem a solí. Také sladké mandle nebo pistácie, případně cukrem posypaný pórek má přivábit chuť na něžnosti.

Velmi erotizující je i čokoláda a to buď jako nápoj nebo čokoládový krém.

Kořeněné orientální pokrmy jsou také často vyhlašovány jako zaručená afrodiziaka. Skutečná afrodiziakální koření jsou skořice, vanilka, rozmarýn, hřebíček, máta, pepř, šalvěj, zázvor, koryandr, saturejka, muškátový oříšek, čili a další. Nepovzbudí jen chuť na jídlo, ale také na intimity. Podporují totiž prokrvení pohlavních orgánů a dalšího svalstva.

I kokosový ořech se pro žádost přidává do pokrmů nebo i listí bílé hořčice. Osvědčeným afrodiziakem je i zázvor s cukrem. Díky štiplavé, citronově chutnající substanci zažijete mnoho příjemných chvil.

Přečíst  Vegetarián versus masožravec

Nepřehlédněte:

SMS Věštba
SMS Výklad / banner

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..