Náhody v astrologii neexistují

Napsala | 06.07.2011

Astrologie]V roce 1987 se známý astrolog Dennis Elwell setkal se svým nakladatelem Unwinem Hymanem, aby s ním prodiskutoval možnost nejvhodnější propagace jeho chystané knihy Kosmický stav. Setkání skončilo astrologovým příslibem, že učiní vše, co bude v jeho silách, aby upoutal pozornost na vydání této knihy – a na astrologii všeobecně.

„Zkusil jsem se poohlédnout po nějakém astronomickém jevu, na který se dá použít příběh. Horkým kandidátem se stalo zatmění Slunce 29. března,“ sdělil Elwell redaktorovi jednoho časopisu.

„Z astrologického pohledu jsou zatmění proslulá tím, že „spouštějí“ dramatické a neočekávané situace – někdy i dlouho předtím, než k nim dojde, jindy celé měsíce potom. Mimo jiné diagram pro toto konkrétní zatmění ukazoval na planetu Neptun, která je typickým astrologickým ukazatelem všech forem vody, lodní dopravy, rozlévání a záplav. Fascinovala mne především skutečnost, že postavení hvězd mi silně připomínalo zatmění Slunce, ke kterému došlo krátce po potopení Titaniku v roce 1912,“ prohlásil astrolog Elwell.

Rozhodl se tedy napsat dvěma námořním přepravcům – společnosti Cunard, která se právě v dubnu 1987 chystala znovu spustit na moře loď QE2, a společnosti PO, která krátce předtím koupila společnost Townsend Thoresen, velkého britského námořního dopravce.

Elwell je v dopise varoval před zlověstným astrologickým znamením a požádal je zároveň o podrobnější údaje, jako byla data narození kapitánů lodí a data vyplutí, protože chtěl vypracovat přesnější předpověď a společnosti nabádat k opatrnosti. Obě společnosti však jeho nabídku předpovědí a pomoci odmítly.

NÁMOŘNÍ KATASTROFA

O necelý měsíc později, 6. března, se po vyplutí z belgického přístavu Zeebrugge převrhl automobilový trajekt Herold of Free Enterprise společnosti Townsend Thoresen, kterou předtím astrolog kontaktoval. Jeho potopení si vyžádalo 188 lidských životů. Vše vypadalo tak, že se Elwellova předpověď děsivým způsobem naplnila. Přestože byl Elwell následně obviňován, že vydělává na neštěstí lidí, smyslem jeho předpovědí bylo spíše ukázat, že poloha hvězd může mít vliv na události lidí. Je už na lidech, jak se k předpovědím postaví.

Zdá se, že víru v astrologii, která na světě funguje již tisíce let, dnes chová více lidí než kdykoliv v historii.

Pokračování příště…

Nepřehlédněte

SMS Věštba
SMS Výklad / banner

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.