Život na Zemi, zase na jiné planetě

Napsala | 07.09.2011

Rozdělená země]Česká Astronomická Společnost přišla s článkem, ve kterém píše, že tak, jak vznikl život tady na naší Zemi, tak mohl vzniknout i na jiné planetě a mohli naše bakterie, částice a semena být zasety jinde.

S touto otázkou se potýkají i vědci z NASA a zjistili nové skutečnosti. Léta vědci luští tuto hádanku, kdo jsme a odkud pocházíme, odkud pochází všechen život na Zemi, která je životem protkána jak na zemi, tak v moři nebo ovzduší. Za poslední roky byli provedené mnohé pokroky a vědci z NASA zjistili, kde to začalo.

Život začal v temnotách vesmíru. Vědec z NASA Dr.Scott Sanford začal zkoumat i tuto možnost, že život začal ve vesmíru. Dr.Scott věří a také své tvrzení prokázal, že život na Zemi přinesly komety. Komety tvoří prach, vodu, oxid uhličitý, metanol a amoniak. Toto vše je zmrazené v kouli. Dr.Scott potvrdil, že komety v sobě nosí i stavební složky života. Ale ty produkují jen živí tvorové. Vyvstává tak otázka, jak se dostali do komety? Jsou to složité uhlíkové molekuly, jako proteiny, sacharidy a nukleové kyseliny.

Na naši Zemi se dostali s prachem z komety, která přešla kolem Slunce. Prach vnikne do atmosféry planety, zpomalí, aniž by shořel a poté dopadne na povrch Země. Dopadá na nás neustále. Svou vizi povrdila NASA, když roku 1999 vyslala raketu do vesmíru. Po pěti letech letu sonda Stardust dorazila do cíle, ke kometě zvané Wild 2. Sonda zachytila na plástvový sběrač, vyplněný speciálním aerogelem, částice prachu z ocasu komety, a bezpečně je v kapsli dopravila na Zemi. V roce 2006 kapsle dopadla v Utahu.

Vědci mají úspěch, kapsle je plná prachu z komety. Při analýze se zjistilo, že opravdu obsahuje to, co předpověděl Dr. Scott. Dále v ní byli objeveny aminokyseliny, uhlovodík, ale i jíl, stejný jako na naši Zemi. Toto vše potvrzuje teorii, že prach z komet obsahuje stavební bloky. Život tedy u nás na planetě Zemi odstartovali stavební bloky z vesmíru. Teorie je, že organické prvky z komety se spojily a vytvořily první jednobuněčné organismy. Komety ve vesmíru jsou tedy nositelé života. Můžeme tedy tušit, kde začíná život a odkud jsme. Proroctví se zmiňuje, že náš život sem na Zemi byl zanesen. Mohl být tedy zanesen i prachem z komet a po tisíciletí tak vznikal, jak předpověděli vědci. Znamená to snad, že kromě nás mohou být a i na jiných hodně vzdálených planetách žit tvorové podobní nám. Pokud je to možné na Zemi a my pocházíme odjinud, pak ano. Stejně i tam mohl prach z komet zasít život.

Přečíst  Rebarbora: Zelenina zdraví
SMS Věštba
SMS Výklad / banner

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..