Tetování: Vyšší symbolika

Napsala | 26.01.2020
SMS: VESTBA dotaz Odešlete: 903 55 60

Tetování na krku]Čím dál víc se k nám začíná navracet potřeba tetování, která dřív byla výhradou hlavně lidí, kteří strávili nějaký čas ve vězení, nebo spodní vrstvy obyvatelstva. Tetování však k lidem patří už od dávných dob, kdy se celé kmeny, indiáni i různí divoši v džunglích nechávali tetovat.

Jejich tetování mělo za úkol ostatním ukazovat, ke které náleží kultuře, náboženství, či jakou společenskou pozici dotyčný obývá, zda je ženatý či nikoliv, jakou práci dělá, či jakými obřady a společenskými rituály už prošel. Zkrátka každý centimetr jeho tetování o jeho nositeli něco vypovídal. Ostatní členové kmene se na tetování jen podívali, aby ho dokázali přečíst stejně jednoduše, jako dnes lidé čtou knihy, a hned o jeho nositeli věděli vše potřebné.

Potřeba tetování v lidech neustále stoupá, a proto dnes existuje na sto tisíc tetovacích salónů, kde mohou nechat svá těla zkrášlovat dle jejich libosti.

Tetování: kultura, umění i moderní doplněk

Tetovacích stylů existuje hned několik. Z těch nejznámějších je nutno připomenout tzv. old school neboli starou školu. Jde především o motivy kotev, nahých žen, srdcí a námořníků. Ze staré školy vznikla nová škola, kdy jsou motivy stejné, ale důraz se klade na více umělecké zaměření.

Japonský styl je také velice známý a oblíbený, tetují se hlavně velké plochy těla, od draků až po různé samurajské bojovníky. Maurské tetování je zase tetování Maurů, kmene z Nového Zélandu. Právě jejich tetování je nejen velmi atraktivní, ale zároveň v sobě nese poslání jak už prošlých rituálních obřadů, nebo společenské pozice, sňatku atd. Oblíbenými jsou též tribaly, špičaté ornamenty, které se tetují u mužů na pažích a u žen na bedrech.

V poslední době jsou oblíbené i různé keltské znaky, zajímavé však je, že samotní Keltové se jimi netetovali. Rozsáhlé tetování jsou i kaligrafická, kdy se těla zdobí různými nápisy v různých jazycích.

V poslední době dává spousta lidí přednost vlastním originálním návrhům, které si poté nechají vytetovat na tělo a mají jistotu, že nikdo na světě nemá stejné tetování jako oni.

Na výběr je dnes opravdu nepřeberné množství motivů, typů a velká část dnešních tetování je zároveň i uměleckými díly. Záleží také na správném výběru tatéra.

Přečíst  Týdenní partnerské horoskopy od 03.04.2017 do 10.04.2017
SMS Věštba
SMS Výklad / banner

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..