Příběh pro ponaučení: Než se někam nastěhujete, zjistěte si genius loci domu

By | 13.03.2020

Když se rodina stěhuje do nového domu, měla by zažívat okamžiky štěstí a zabydlovat se v svém novém sídle. Jenže to nesmí být novým bydlištěm dům v Amityville v Long Island ve státě New York. Když si rodina Lutzových vybere jako svoji adresu právě tenhle dům, netuší, jaké podivné věci se začnou dít hned po jejich nastěhování. I síly působící v místě bydliště bychom si totiž měli předem prověřit.

Hrůzná historie domu

Na začátku tvoří spokojenou rodinu. Kathy a Georg se berou v červenci roku 1975. Kathy je rozvedená a pečuje o tři děti z předchozího manželství. Nejstaršímu synovi Danielovi je devět let, mladšímu Christopherovi a dva roky méně a benjamínkem je pětiletá dcerka Melisa. Kromě toho mají ještě psa Harryho, křížence dvou ras. Na podzim roku 1975 se zabydlí ve staré dřevěné stavbě z roku 1924 postavené v holandském koloniálním stylu. Makléř je ale upozorní, že v domě před rokem stala hrůzná událost – několikanásobná vražda. Lutzovi tomu nepříkládají váhu. Nikoho ale nenapadne, že by se děsivá historie domu mohla vsáknout do jeho zdí a pronásledovat i je.

Dějí se divné věci

13. listopadu 1974 tu najde dvaatřicetiletý Američan Ronald DeFeo své rodiče a čtyři sourozence bez známek života. Nejdřív tvrdí, že je jenom našel, pak se začne zaplétat do vlastních lží a nakonec přiznává, že je zabil. Vyvražděním ale příběh nekončí. Lutzovi pro jistotu necháváji dům posvětit farářem. Ani to ale nepomůže. Georg se budí v dobu, kdy se měly vraždy stát, manžele vyhání z ložnice nenávistný mužský hlas. Kathy má ráno oteklý krk, jako kdyby ji někdo škrtil. Děti spí ve stejné poloze, v jaké leželi zavraždění Ronaldovi sourozenci. Ozývají se divné zvuky, jsou cítit divné pachy. Rodina dům raději opouští. Další majitelé už v pozdějších letech nic podobného neprožijí. Zrodí se ale několik románů i filmů o podivném domě. Jisté je jedno: genius loci svého bydliště bychom si měli předem ověřit.

Přečíst  Adventní čas
SMS Věštba
SMS Výklad / banner

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..