Leskokorka lesklá: Houba bojující s rakovinou

Napsala | 12.09.2011

Leskokorka lesklá]Lesklokorka lesklá je chorošovitá houba, která je známá více jak 2500 let. Za dynastie Ming se na císařském dvoře hojně užívala a přezdívalo se jí elixír nesmrtelnosti.

I dnes se tato houba hojně využívá a to pro své blahodárné účinky, které mají příznivý vliv na lidský organismus. Tato houba obsahuje čistý spórový prášek a ten se považuje za to nejcennější, co tato houba v sobě obsahuje.

Kromě toho obsahuje i 18 esenciálních aminokyselin, také zastupuje všechny vitamíny skupiny B, gylokogen, stopové prvky a provitamín D2. Obsahuje i glukany a polysacharidy, které příznivě stimulují imunitu organismu. Plodnice lesklokorky v sobě nesou i organicky vázané germanium, které také velkou měrou přispívá ke stimulaci imunitního systému lidského organismu. K tomu všemu se v lesklokorce nachází i triterpenoidy, které jsou látkami, které působí protizánětlivě a snižují cholesterol i krevní tlak.

Lesklokorka je vzácná nejen pro své složení, ale hlavně pro fakt, že je už stovky let osvědčenou prevencí proti vzniku nádorových onemocnění. Při těchto onemocněních funguje velice příznivě a užívá se i jako podpůrný prostředek během chemoterapie. Také ji mohou užívat diabetici, protože snižuje hladinu cukru v krvi. Podporuje činnost jater a ledvin a chrání tyto orgány před poškozením. Zpomaluje stárnutí, posiluje paměť a detoxikuje tělo.

Tato houba má ještě jedno plus – dá se sehnat i v České republice a to na internetu ve specializovaných obchodech.

Obrázek podléhá licenci CC, autor: Wikipedia.org
SMS Věštba
SMS Výklad / banner

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.