Jin Shin Jyutsu: Samoléčebná japonská metoda

By | 12.06.2020

Jin Shin Jyutsu je samoléčebná japonská metoda. Jejím cílem je harmonizovat životní energii a pomoci odblokovat tělesné orgány. Pomáhá tak k fyzické i psychické zdravé rovnováze.
Jde o starověké japonské umění, které se praktikovalo, jak lze vyčíst ze záznamů v archivech, již před 3000 lety. Toto umění na počátku 19. století znovu objevil Mistr Džiro Murai. V dnešním světě tato metoda nachází uplatnění při léčbě psychických i fyzických problémů.

Nauka celé metody je o teorii proudu energie tělem. Jin Shin Jyutsu definuje 26 párových, tzv. bezpečnostních zámků energie, kde energie tělem prochází. Pokud je jeden, či více z těchto zámku zablokovaný, je možné, že se projeví zdravotní problémy spojené s bolestmi.

Aplikací této metody lze zablokovaný zámek odblokovat a navrátit tělu jeho rovnováhu. Tohoto odblokování lze docílit vhodným stiskem ruky na určitou část těla.

Jin Shin Jyutsu napomáhá při léčbě fyzických i psychických problémů, mohou to být zhoršené trávení, revmatismus, problémy močového měchýře, nebo i špatná činnost jater. Také psychické problémy jako agrese, nervozita, či stres se dají odblokovat. Tato metoda je i velice účinná při léčbě roztroušené sklerózy.
Praxe pomocí rukou vypadá takto – ukazováček je propojen s ledvinami a močovým měchýřem, hmat palcem dokáže zlepšit trávení. Prostředníček harmonizuje činnost žlučníku a jater a potlačuje také vztek. Prsteníček dokáže uvolnit blokády tlustého střeva a plic.

Více o této metodě se můžete dozvědět přímo na kurzech, nebo z odborné literatury.

SMS Věštba
SMS Výklad / banner
Přečíst  Legenda o Mikuláši: Anděl s čertem

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..