Jaká tajemná síla vede psy do propasti?

By | 08.07.2020

Smčka, pes]Fenka labradora jde s páníčkem přes most ve skotské vesnici Miltom poblíž Glasgow. Jindy pohodový pes se chová divně. Neklidně větří. Páníčka táhne k výklenku na pravé straně, jakoby ji tam vábila neodolatelná síla. Rozběhne se. Pak udělá něco docela nečekaného.

Vyskakuje na zídku a odrazí se, až přeskočí přes ni. Padá do patnáctimetrové propasti. Když páníček seběhne dolů, je mrtvá. Dopadem si zlomila vaz. Jezevčí fenka ale není prvním psem, který zde skončí tragickou smrtí. Psi se tu chovají divně už od poloviny 20. století. Ke skoku si nejčastěji vybírají popisovaný výklenek.

Jak se zbavit dítěte

Z mostu zde skočilo přes padesát psů, možná i více. Někteří mluví o několika stovkách. Mnoho badatelů hledá příčinu téhle záhady. Tajemné příběhy podporuje i místní legenda. Jeden muž uvěřil, že jeho dítě je ve skutečnosti Antikrist. Chce se ho zbavit a jako místo smrti určí právě most. Dítě hodí přes okraj mostní zídky do propasti. Poté se skokem za ním pokusí spáchat sebevraždu.

Mohou za to norci?

Skok láká zejména větší psy s dlouhým čumákem, kólie, retrívry, labradory. Vyskytnou se i tací, kteří pád z velké výšky přežijí. Má to ale háček. Když se ale vyléčí a opět se dostanou na most se dostanou znovu, znovu skočí. Pozoruhodné je i to, že je nejvíc přitahuje jedno místo na pravé straně. Kromě záhadologů se v problému angažovali i vědci. Dospěli k vysvětlení, že za všechno mohou norci. Ve Velké Británii se objevili ve 20. letech 20. století, o 30 let později se začali pěstovat ve velkém. Ve stejném období vznikla miltonská záhada. Norci vydávají pach, který psi dobře registrují.

Přečíst  Týdenní horoskopy lásky od 03.04.2017 do 10.04.2017

Nevidí propast za zábradlím

Zvířata žijí i v okolí miltonského mostu. Odborníci si myslí, že psy ke skoku láká jejich pach, který je nejlépe cítit v jasných a slunných dnech. Proč skáčou právě zde? Podle britského lékaře Davida Sanderse pes nevidí propast za zábradlím mostu, a proto jde vstříc smrti. Spousta lidí ale preferuje vysvětlení v podobě nadpřirozené síly.

SMS Věštba
SMS Výklad / banner

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..