Jak se cítit v pohodě ?

Napsala | 19.05.2015

Šťastné dítě]Pokud jsme v napětí, můžeme pokazit mnoho věcí, které doteď kolem nás dobře fungovaly. Pokud o něco křečovitě usilujeme, často se nám to pak nevydaří a stane se úplný opak, kterého jsme se obávali. Pokud dlouhodobě žijeme na energetický dluh, tělo nám to různými symptomy nemoci rychle připomene.

Není žádným tajemstvím, že řada nemocí vzniká ze stresu, přetížení a z nedostatku spánku a energie. Jak se tedy více uvolnit a pomoci sám sobě od jasné destrukce?

Nezávisle na okolnostech bychom se vždy měli snažit dělat vše, co děláme, nejlépe jak umíme. Pokud se však budeme snažit příliš, ztratíme mnoho energie a výsledek nebude tak dobrý, jaký by mohl být. Měli bychom se tedy snažit, ale s rozumem. Pokud se přepínáme, oslabujeme tělo a jdeme sami proti sobě. Lidem je dlouhodobé napětí nepřirozené a zdravotně extrémně škodlivé.


Vše má svůj řád. I příroda a její zákonitosti. Pokud jsou však narušeny, vždy se to dotyčnému nějak vrátí. Abychom toho více stihli udělat, konzumují lidé často energetické nápoje, kávy a alkohol. Tzv. stimulanty se staly v dnešním světě jedním z nejprodávanějších odvětví.

Pokud chcete v životě něčeho dosáhnout, nezapomínejte, že musíte být uvolnění a v pohodě. Jen s takovým postojem pak přijde vytoužené ovoce a radost.

Jak se však v dnešní uspěchané době uvolnit? Chce to pravidelný nácvik a používání relaxačních technik. Bez toho se pořádně nikdo neuvolní. I meditace může pomoci k pohodovému uvolnění. Pokud se chcete zbavit napětí, výborně také zabírá tzv. nicnedělání. Někdy aby se přepětí dostalo do rovnovážného středu, je potřeba je vychýlit na druhou stranu opačného extrému. Tedy nedělat nic. Pokud nemáte na nicdělání čas, může to být známkou, že jste ve stresu.

Nedostatek času je způsoben pouze vašim vnímáním. Ve skutečnosti je času naprostý dostatek. Proto bychom se měli zaměřit sami na sebe a jednou za čas se pravidelně uvolňovat. Stres začneme cítit, když začneme myslet na minulost nebo na budoucnost, ale v přítomném okamžiku není pro stres místo.

Užívání si přítomného okamžiku znamená vždy vědomí dostatku času. Dostatek času znamená dělat věci tak, jak máte. Můžete cítit jednoduchost a přirozenou nekomplikovanost bytí.

Někdy jen obyčejné lenošení může přinést člověku spoustu nové energie a zároveň ho nechat zamyslet se nad vlastní cestou životem. Někdy je lepší také moc nepřemýšlet a spíše jen vychutnávat okamžik tady a teď a nechat své myšlenky proudit jako řeku.

Nepřehlédněte:

SMS Věštba
SMS Výklad / banner

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.