Dušičky: noc, kdy mrtví mají právo přijít mezi nás

By | 06.12.2020

Dušičky – Svátek všech svatých]Dušičky – první dva listopadové dny, kdy vzpomínáme na své zesnulé a blízké. 1.listopadu se slaví „Svátek všech svatých“, 2. listopad se pak v kalendáři uvádí jako „Památka zesnulých“. Lidé tento den znají také jako „Dušičky“. Málokdo z mladých lidí ví, že se tento svátek slaví již od roku 998, kdy byl prvně zaznamenán.

Památka zesnulých se slaví od 10. století

Ale slavil se samozřejmě i dříve a z Keltské tradice je nazýván jako svátek Samhain. Již Keltové věřily, že se k nám tyto dny vrací duše mrtvých a náš svět tyto dva dny dokáže splynout se světem zesnulých. Proto se od pradávna zapalují ohně a svíce, aby se naše milované duše, které jsme ztratily, přišli ohřát k našim krbům a kamnům nebo svícím.

Noc z prvního na druhého listopadu je kouzelná, můžeme si se svými pozůstalými popovídat a říci jim, co nás trápí. Možná se tomu realisté zasmějí, ale na této noci opravdu něco funguje mezi světem mrtvých a živých. Pokud máte deprese, nebo pokud jste si nestačili popovídat s těmi, které jste milovali a ztratili, pak je čas to v tuto noc udělat. Zapalte svíci a jemným hlasem přivolávejte své pozůstalé, tuto noc je vám to dovoleno, aniž by se na vás zlobili.

Mluvte s nimi a řešte s nimi své problémy, vyřkněte svá přání. Měli bychom myslet na své pozůstalé a pokud máme hřbitovy daleko, alespoň jednou za rok, bychom měli vnímat tento den. Památka mrtvých se slaví všude a v Americe se jmenuje Helloween.

Bez ohledu na to, zda věříme v „kouzelnou noc“, jak se také noci Dušiček říká, zapalme svíčku jako vpomínku na ty, kteří již nemohou být mezi námi, ať to byl náš dědeček, tatínek nebo milovaný pejsek.

Přečíst  Datum narození – co o vás jako o člověku vypoví? (1. díl)
SMS Věštba
SMS Výklad / banner

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..