Drahé kameny XXXVI. díl: MOOKAIT

Napsala | 02.08.2012

Tento kámen, který se vyznačuje hlavně barvou kávy se smetanou, se dodnes nalézá v Austrálii.

Ve skutečnosti jde o zvláštní druh Jaspisu, často se mu také přezdívá australský jaspis. Někteří ho označují i za kámen štěstí.

Mookait by měl přinést svému majiteli příjemné pocity a uvolnění. Harmonizuje duši a dodává sílu. S mookaitem můžeme nalézt klid, odpočinek, relaxaci a také novou energii. Svého majitele učí skromnosti, soucitu, pochopení a trpělivosti. Dokáže zlepšit sebeorganizaci a přinést do života radost. Také odhání stres a přináší lepší vyhlídky do budoucnosti.

Nositeli přináší vyrovnanost a také experimenty. Dokáže ukázat všechny možné cesty. Přináší také elán, pokud je potřeba. Otvírá srdce i duši. Jeho čakrou je čakra kořenová.

Mookait je vhodný na hojení akné, popálenin, na abscesy a hnis. Pomáhá i na bodnutí hmyzem a dokáže čistit krev. Je vhodný pomocník při chřipce a nachlazení, při infekci a také bolesti v krku. Tento kámen by se měl nosit dlouhodobě. Při problémech se přikládá na postiženou oblast, jinak se nosí libovolně. Je také dobrý na otoky, na které se přikládá nebo se jím místo masíruje. Vhodné je i postižená místa oplachovat vodou z mookaitu. Odvar z mookaitu se vytvoří spolu s křišťálem v misce vody, kde zůstanou celý den, nebo noc, pak se užívají k oplachování. Mookait dokáže posilnit slezinu a také imunitní systém. Měl by se často čistit pod tekoucí vlažnou vodou a nechat nabít na nepřímém slunci.

SMS Věštba
SMS Výklad / banner

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.