Drahé kameny X. díl: CHALCEDON

Napsala | 31.10.2011

Chalcedon]Chalcedon je kamenem, který se užívá k nabytí štěstí, klidu, radosti, úspěchu, ochrany a k odehnání strachu a deprese.

Vyskytuje se v barvě bílé, modré, růžové a šedé. Dodnes se těží v nalezištích v Namibii, Brazílii, Maroku, USA, ČR, Slovensku, Rakousku, Islandu a v Rusku.

Chalcedon je kamenem receptivním, jeho planetou je Měsíc a elementem voda. Je to kámen, který zahání strach, depresi, hysterii a smutek a ten proměňuje v radost. Evokuje iluze a fantazii, podporuje pozitivní pocity. Napomáhá v mezilidských vztazích, harmonizuje tělo i mysl, ochraňuje, především na cestách, odvrací nepřátelské útoky a negativní energii i magii, rozptyluje negativní myšlenky. V případě, že si jej majitel položí pod polštář, odhání noční můry, noční vize a strach ze tmy. Majiteli dodává energii, sílu, krásu, štěstí v podnikání a úspěch.

Chalcedon vysoce očišťuje, snaží se léčit vše špatné i nezhojené rány, zvyšuje a navozuje energii, oběhový systém pozitivně ovlivňuje, s ním také slezinu, žlučník, kosti a oči, zvyšuje i tvorbu mateřského mléka, snižuje příznaky senility.

Modrý chalcedon napomáhá zlepšit paměť, také zvyšuje schopnost učení a to hlavně jazyků, zlepšuje náladu a přináší pozitivní náhled na život i budoucnost, podporuje i kreativitu. Snižuje teplotu, napomáhá k regulaci krevního tlaku, posiluje imunitu, očišťuje dýchací systém, posiluje imunitu, má protizánětlivé účinky a napomáhá od škodlivých látek z cigaret.

SMS Věštba
SMS Výklad / banner

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.