Bylinky na popáleniny a poštípání

Napsala | 19.08.2016
SMS: VESTBA dotaz Odešlete: 903 55 60

Opalování]Léto ještě nekončí a tak sluníčko může ještě stále opalovat více než je zdrávo. Vosy a komáři jsou také v plném proudu a útočí na nás ze všech stran. A co dělat, když nás náhodou některá ta breberka poštípe?

Na štípance spolehlivě zabírá potření čerstvým jitrocelem nebo sedmikráskou. Takový jitrocel kopinatý roste na loukách a je snadno dostupný. Je to nízká rostlinka, která je charakteristická svými zelenými protáhlými listy. Jitrocel pomáhá při onemocnění plic a průdušek. Rostlinu stačí rozmělnit nebo rozmačkat listy mezi prsty a postižené místo potřít vzniklou šťávou. Ta zmírní svědění, otok a působí protizánětlivě. Stejné účinky má i sedmikráska chudobka. I zde se musí lístky rozmělnit a otok s nimi potřít. Použít takto můžete i třezalku. Vhodným prostředkem na štípance je i grepový olej.


Na spáleniny od slunce nejlépe funguje aloe pravá a heřmánek. Tyto bylinky popáleninu zchladí a zklidní kůži. Aloe pravá je zázračná bylinka, která hojí rány, popáleniny, zklidňuje i chladí a obnovuje poškozené buňky. Příznivě působí také na trávící systém, podporuje imunitu a obranu organismu proti infekcím, snižuje hladinu krevního cukru a má antioxidační účinky. Používá se i v zubním lékařství a aromaterapii i homeopatii. Na spálenou kůži je dobré použít i olej z měsíčku nebo třezalkový olej.

Nepřehlédněte:

SMS Věštba
SMS Výklad / banner
Přečíst  Ženšen korejský

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..