Watsu: Využití shiatsu ve vodě

WatsuS masážemi shiatsu jsme se již setkali v některém z předešlých článků. Co takhle ale zkusit shiatsu ve vodě? Tento nápad dostal před 30 lety americký terapeut Harold Dull a dnes je tato technika nabízená wellness centry ve čtyřiceti zemích světa. Nic vám tedy nebrání si ji vyzkoušet.

Název watsu vznikl ze dvou slov – shiatsu a water. Jde o techniky masáží shiatsu provádění ve vodě. K masáži se užívá tlak prstů, dlaní, kolen i chodidel. Jde hlavně o odblokování různých problémových partií těla, které způsobují různé zdravotní komplikace, jako je bolest hlavy, zubů, zad, svalů i nespavost, problémy s plodností, únava a zhoršení paměti a dalších tomu podobných.

Metoda pochází z Číny a bolest při této proceduře zažijete opravdu jen velmi vzácně.

Watsu, tím, že se provádí ve vodě, pracuje více než shiatsu s dotyky a různými speciálními pohyby končetin a trupu, a při masáži se mačkají i akupresurní body.

Tím, že vás voda nadnáší, umožňuje vám více protáhnout svaly a klouby a to způsoby, které by byly na souši velmi bolestivé. Masáž se navíc odehrává ve vyhřáté vodě a tak je tato procedura skutečně velice příjemná. Terapeut pracuje nenásilně a přirozeně. Během terapie se klienti uvolní jak fyzicky, tak i psychicky.

Watsu je výbornou metodou pro normalizování krevního oběhu, snižuje bolest, uvolňuje svaly a jejich ztuhlost, pomáhá proti chronické únavě, při problémech se spánkem, migrénami, revmatismem, artritidou a také pomáhá jako rehabilitace po různých zraněních, působí příznivě i na psychiku, na stresy, bloky i traumata.

Metoda je vhodná navíc i pro těhotné ženy, může ji zkusit téměř každý. Dnes je především doplňkovou lázeňskou, nebo rehabilitační léčbou, ale najít ji můžete i ve veřejných zdravotních střediscích a wellness centrech.

Nepřehlédněte:

SMS Věštba
SMS Výklad / banner