Jak si výrazně prodloužit život a zdraví?

By | 01.10.2020

Seniorka]Možná se ptáte, čím si může člověk prodloužit život. Odpověď je přitom lehké a optimistické řečení: mám se rád!

Na světě je mnoho věcí, kterými si prodloužíme život. Hledal ho dokonce i Rudolf II v elixíru nesmrtelnosti. My vám však nabízíme jednoduché věci, které vás nebudou bolet finančně a přeci budou fungovat. Možná si povzdechnete, ale první věcí je pravidelné milování. Pokud vypadne z vašeho života, náš imunitní systém, hormony, krevní oběh a psychika se ozvou jako první. Tedy milujte se a mějte se rádi, i když je počasí špatné. Není nad to, vypnout všechny elektrické přístroje , čerstvě vyvětrat a zachumlat se se svým miláčkem pod teplou peřinku.

Další trik, jak si prodloužit život, je omezení stresu. Máme ho každý v životě a v dnešní době hodně ovlivňuje naše těžké choroby, které se vlivem stresu na nás valí. Co s tím? Věc je úplně jednoduchá, nestresujte se, že máte mnoho práce, začněte k ní přistupovat důsledně, říkejte si “teď dělám toto”, potom tohle a potom se podívám z okna a protáhnu si tělo. Věci , které se na vás valí stejně musíte zvládnout, tak proč ne s poklidem. Myslete pozitivně a dejte si za každou práci odměnu, třeba jen protažení těla nebo nohou.

Myslete optimisticky, protože práce se stejně sama neudělá, budete jí muset udělat vy – tak proč se stresovat? další věcí, jenž je hodně důležitá, je ranní snídaně. Měli byste jí absolvovat v poklidu, to znamená, že když máte na snídani 10 minut, vstanete si dříve a klidně se nasnídáte. dáte si studenou sprchu, abyste se rozproudili, před kávou vypijete hrnek čaje nebo džusu a potom si v klidu vypijete kávičku. Váš žaludek vám poděkuje, že jste dali přednost jako prvnímu čaji, nebo džusu, protože káva na lačno na něj funguje jako rána obuškem do vás.

Přečíst  Kopřiva dvoudomá - Urtice dioica

Trénink mysli, meditace a uvolnění

Další věcí je trénink mysli, meditace a uvolnění. Nepodceňujte cvičení mozku, zvláště senioři. Váš mozek je jako počítačový program, musíte ho opečovávat, aby ráno znovu nastartoval. Meditace je také ohromná. Když se nemůžete soustředit, jděte do parku, sedněte si vedle nebo pod silný strom, protože na vás z něj budou vyzařovat pozitivní síly a jen tak pozorujte lidi. Nemluvte, jen si všímejte, jak jsou někteří uspěchaní. Nejlépe by vám o tom pověděli lidé po těžkých operacích, nebo kardiaci, kteří tam v poklidu sedí a pozorují ostatní. Stejně tak jako to budete nyní dělat vy.

Věřte, že také byli takový uspěchaní jako vy a teď? Teď si cení každé chvíle co tu mezi námi mohou být. Poslední věcí je spánek. Je pro nás hodně důležitý, měli bychom v něm snít, představovat si co ještě chceme dokázat, kam se chceme podívat, jaké země navštívit. Sněte, je to fáze, kdy je opravdu pro tělo to nejsladší co mu můžete dát. Spěte 6-8 hodin maximálně, jinak budete rozlámaní a mrzutí. Dávejte si cíle a třeba si říkejte: “Dneska odpracuji co mám a dám si dlouhou koupel, nebo si večer udělám dobrý zeleninový talíř a pustím si krásný film.” Věřte, že vše je ve vašich rukou, proč byste měli někoho v práci seřvat a ubrat si tím pár dnů života, když mu s úsměvem můžete říci, že to pokaňkal, a že je nutné to opravit? Věřte, že o svém zdraví a životu si rozhodujete právě a jen VY.

SMS Věštba
SMS Výklad / banner

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..