Drahé kameny II: Achát I.

Napsala | 19.08.2011

Achát]Název achát pochází z řeckého achates. Ve skutečnosti je achát minerál. Na kontě má celou škálu barev, od modré až po zelenou, růžovou, hnědou, šedou, oranžovou, až do průzračně či mléčně bílé.

Existuje několik druhů achátu, z nichž každý je vhodný k něčemu jinému a pomáhá léčit zcela jiné problémy. Každý achát je jedinečný, je jen na každém z vás, jaký si vybere.

Dodnes se těží v největších nalezištích a to v České republice, Brazílii, Africe, Indii, Maroku a ve Spojených státech.

Užívá se hlavně k dodání odvahy, síly, k léčení, dlouhověkosti, lásce, ochraně, uzemnění a úrodnosti půdy. Jeho planetou je Merkur.

Achát je kamenem stálým a dodává rozumovou, citovou i tělesnou rovnováhu. Pomáhá posílit sebedůvěru i sebepoznání, odhaluje skryté okolnosti a také obrací majitelovu pozornost k nerovnováhám, které jsou schopny narušit majitelovu pohodu. Pomáhá se koncentrovat a ke konání praktických rozhodnutí. Dodává odvahu i upřímnost sama k sobě. S přehledem pomáhá překonat negativní pocity, jako je vnitřní zloba, či zahořklost a odstraňuje i vnitřní napětí. Zároveň dokáže navodit pocit jistoty a bezpečí, také pomáhá posílit lásku a dodává odvahu k hledání nové lásky. Pomáhá překonat citová zklamání. Stabilizuje auru a napomáhá přetvářet negativní energii. Je vhodným ochranným kamenem pro malé děti.

Ve zdravotním hledisku pomáhá při trávení a střevních potížích, také léčí oči, či ulevuje od gastritidy. Dokáže léčivě působit na dělohu i žaludek. Dokonale čistí lymfatický systém i slinivku břišní. Napomáhá posilovat krevní oběh a také léčí kožní choroby, před jejichž vznikem svého majitele spolehlivě ochrání.

SMS Věštba
SMS Výklad / banner

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.