Chemie: Nezdravě obklopující

By | 01.12.2020

Zeměkoule]Tím, jak je svět vyspělejší, si lidé snaží ledasco zjednodušit. A aby například urychlili různé chemické reakce, které v dávných dobách trvaly dny a týdny, dnes stačí správná dávka správné chemie a chemická reakce vznikne ihned a lidé tak nemusí zbytečně čekat.

Chemie se vyskytuje všude kolem nás, obklopuje nás až nebezpečně. Pereme v pracích prášcích, polykáme různé chemické tabletky, které nám mají pomoci od různých zdravotních problémů a bolestí, ale hlavně, my chemii i jíme. Najít dnes vhodnou stravu, která by neobsahovala zbytečná Éčka, je opravdu unikát. V biopotravinách si za nálepku BIO řádně zaplatíte a různé pochutiny, které sice našemu mlsnému jazýčku chutnají, nejsou naopak příliš dobré pro naše tělo a zvláště pro trávicí ústrojí, které tím trpí nejvíce. Ne nadarmo přibývá různých chorob trávicího traktu.

Dokonce i do myčky, k čistému nádobí užíváme různé prášky tablety. Ve sprše, abychom byli čistí, také šáhneme po mýdlu. Různá čistidla do domácnosti, sava a líčidla, to vše je chemie. Samozřejmě, lidé také čím dál více dávají přednost přírodním práškům, léčivům a kosmetice. Ale ani tato metoda není pro všechny dostupná. Mnohdy se totiž vyplatí koupit si více chemických prostředků za menší peníz, než pár přírodních za peníz značně větší.

Čím více lidé užívají chemii a dávají jí přednost, tím více se znečišťuje i naše planeta. Je dobré zvážit investice do přírodních prostředků hlavně kvůli našemu zdraví. Přibývá lidí s různými vyrážkami a atopickými ekzémy, a to vše je jen reakce našich těl na prostředí, ve kterém žijeme, a které nám neprospívá.
Často se přidává do laků a kondicionérů na vlasy látka zvaná adipic acid/diethylene. Včelí vosk, který opravdu nebude opravdový. Carbomer, nepříjemný naftový derivát, způsobující různé alergie. Další škodlivé a časté látky jsou glycerin, stearic acid, disodium EDTA.

Navíc spousta těchto škodlivých látek je vypouštěna i do oceánů a moří a tak se stále znečišťuje životní prostředí. Kvůli různým kosmetickým přípravkům umírá statisíce zvířat, na kterých jsou tyto přípravky testovány.

Je tedy dobré se zamyslet, jak žít čistší a hlavně zdravější život. Sice za něj dáte možná více peněz, ale co jsou peníze vedle zdravého života. A ještě podpoříte dobrou věc. Je tedy možná na čase se zamyslet, jak tady, na planetě Zemi, chceme my, lidé, hospodařit. Jestli nám není ukradená budoucnost našich dětí a naší nádherné planety.

Přečíst  Automatická kresba: Terapie podvědomím
SMS Věštba
SMS Výklad / banner

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..