Borůvky: Pochoutka, která léčí tělo

Napsala | 16.12.2010

Borůvky]Svým přesným názvem Brusnice borůvka, která má tendenci zbarvit do fialova cokoliv, co jí přijde do cesty. Velice chutné plody drobných malých fialových kuliček, kterým se u nás v republice dobře daří a kolem srpna jsou jimi malé drobné keříky obsypány natolik, že nejde odolat, a musíte ochutnat. Je to tak oblíbená rostlinka, že často potkáte lidi u silnic, kteří vám ji budou za určitý peníz rádi nabízet. Zejména z Polska se pořádají velké hony na české borůvky. Jejich sbírání už však není tak zábavné.

Proč jsou borůvky tak oblíbené a čím jsou výjimečné?

Borůvky v sobě mají bioaktivní látky a vitamíny jako je vitamín C, který je zdařilý pomocník ve zvýšení naší lidské obranyschopnosti. Obsahují i karoten, který je dobrý na oči a co je podstatné pro mnoho lidí, trpící poruchou krvetvorby, borůvky jsou bohaté na železo. Zároveň ukrývají i antioxidanty a chrání nás před nemocemi.

Výborně nás chrání proti virům, které mají tendence napadat sliznice. Dobře léčí rýmu i chřipku a nemusí být čerstvé, mohou být suché, mražené či je můžete přimíchat do koktejlu.

Borůvky jsou nepostradatelné pro diabetiky. Borůvky snižují hladinu cukru v krvi a také cholesterol. Cukrovku tedy i pomáhají léčit. Regenerují cévní systém, prokrvují končetiny, udržují zrak v dobré kondici.

Stejně léčivé jako plody jsou i lístky této rostliny. Lístky se sbírají kolem jara, nechávají se sušit a poté se z nich dělá dobrý a léčivý čaj, který má výborné léčivé účinky na problémy s trávením a zároveň pročistí tělo. Borůvky jsou zkrátka poklad našich lesů, proto bychom je měli využívat k léčbě našich problémů.

Nepřehlédněte:

SMS Věštba
SMS Výklad / banner

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.