Arteterapie: Léčba uměním

Napsala | 26.11.2012

Arterapie]Každý den jsme ve spěchu a často propadáme depresím, nebo pracujeme ve stresu. Co dělat pro to, abychom se cítili v psychické pohodě? Zkuste arteterapii. Co vlastně arteterapie je?

Arteterapie je v podstatě léčba uměním. Jde o psychoterapeutickou metodu, kde se využívají různé výtvarné metody k tomu, aby příznivě ovlivňovaly lidskou psychiku. Díky arteterapii se můžeme projevit a dát tak zelenou všem vjemům, pocitům a náladám, které se v nás odehrávají. Můžeme tak ventilovat i staré vzpomínky či pocity. Člověk se při umění v podstatě uvolní.

V této terapii nezáleží na tom, zda jste umělecky nadaní, či nejste. Nejde tu ani o výsledek díla, které díky vám vzejde na svět. Nejdůležitější je hlavně proces celé tvorby. Jde o to v sobě probudit bezprostřednost a naprostou spontánnost. I tvoření výtvarného díla je cestou, jak komunikovat s okolím.

V arteterapii se nejčastěji maluje a kreslí, takhle se dávají najevo pocity barvami a kreslenými motivy. Můžete vyzkoušet konkrétní obrazy, nebo abstraktní umění. Arteterapie pomáhá poznat vlastní emoce a naučí vás s nimi pracovat.

Každá výtvarná činnost pomáhá k psychickému uvolnění a je určitým druhem meditace. Napětí a stres budou rázem pryč. Navíc si můžete s obrazy nebo jinými výtvarnými díly skutečně vyhrát a můžete tak být překvapeni, jaké pěkné dílo se vám povedlo.

SMS Věštba
SMS Výklad / banner
Přečíst  Nedosažitelný vesmír

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..