Ginko biloba: Stromem proti stáří

Ginko bilobaGinko biloba, neboli jinan dvojlaločný, je strom, který je údajně snad nejstarší žijící rostlinou na světě. Měl existovat už v éře dinosaurů. Jeho dobrá vlastnost je, že dokáže být odolný proti velkým klimatickým změnám a také přežije i různé přírodní živly. Proto pravděpodobně přežil i dobu ledovou. Věk, kterého může tento strom dosáhnout, se odhaduje až na neuvěřitelných 1000 let.

Poprvé se o tomto stromu lidé zmínili v Číně. Tehdy už i staří zkušení léčitelé tušili, že v tomto stromu je něco jedinečného. Používali totiž listy a dokonce i semena stromu k různé léčbě, například astmatu, plicních onemocnění a jiných. V dnešní Evropě je právě ginko biloba známá jako nejrozšířenější léčivo, na přírodní bázi. Jen v televizi můžeme vidět mnoho reklam, které tuto medicínu doporučují.

Ginko biloba je vhodná zejména k potlačení alergických reakcí, také má schopnost stabilizovat hladinu cukru v krvi. Pozitivně působí na problémy se sluchem i zrakem. Také pomáhá předejít únavě, zlepšit paměť a zvýšit mozkovou činnost. Zabraňuje vzniku sraženin a pomáhá při léčbě jater a ledvin. Také zpomaluje stáří, napomáhá k hojení ran a prospívá pleti.

Ginko biloba je bezpečná rostlina, která nemá žádné vedlejší účinky, při jejím užívání. Může se ale stát, že pokud se tato rostlina dlouho užívá, může dojít k předávkování a poté je možnost, že se vyskytnou komplikace, jako nespavost, zvracení, průjem, či dokonce i kožní záněty.

SMS Věštba
SMS Výklad / banner