Drahé kameny XXXI. díl: LAPIS LAZULI

LAPIS LAZULILapis lazuli je tmavě modrý kámen, který se nalézá v nalezištích po celém světě a to zejména v Pákistánu, Afghánistánu, Barmě, Coloradu, Kalifornii, ale také na Sibiři, či kolem Bajkalu.

Lapis lazuli znamená v českém překladu modrý kámen.

Je to kámen receptivní, jeho planetou je Venuše a elementem voda. Je to kámen duchovní, vhodný k meditaci, poskytuje klid a harmonii, zahání depresi, pomáhá dodat odvahu tam, kde je strach. Svého majitele dělá tolerantním, poctivým, čestným a soucitným. Pomáhá zlepšit komunikaci a naslouchání druhým. Má moc myšlenky zesílit. Pomáhá zpevnit vztahy, odstranit krutost a nedostatek. Pomáhá přinést ducha do hlubších sfér. Napomáhá intuici a vnitřnímu vidění.

Buddhisté považují tento kámen za jedinečný a to tím, že díky jeho pomoci mohou přijít ke stavu nirvány. Také se věří, že tento kámen nám napomáhá otevřít Třetí oko.

Z hlediska léčebného využití je lapis lazuli dobrý ke snížení horečky, při krevních obtížích, pomáhá při bolestech hlavy a také detoxikaci. Napomáhá ke zlepšení imunitního systému, při respiračních onemocněních, také je dobrý k léčení štítné žlázy a hlasivek, pomáhá také k posílení zraku. Snižuje krevní tlak, pomáhá čistit krev a také odhání nespavost. Je dobrý na hemeroidy, žloutenku, nespavost, či cukrovku. Je vhodný i při rakovinách tkání. Doporučuje se při meditacích, telepatiích, či mantrických cvičeních. Vliv má na krční a čelní čakru.

SMS Věštba
SMS Výklad / banner