Homeopatie: Proč je horečka dobrá

By | 11.11.2020

Mezi homeopaty se udržuje názor, že bakterie a viry nejsou příčinou nemocí. Prvotní příčinou nemocí je zejména celkový stav organismu, který bakteriím a virům poskytne takové podmínky, aby mohly do organismu proniknout, nebo k tomu, aby již se již přítomné bakterie a viry probudily z latentního stavu.


Horečka je také symptom, který je velmi důležitý pro zdraví organismu. Díky horečce se organismus snaží zničit baterie a viry a obnovit tak zdraví. K horečce se často přidávají další příznaky, například silná únava, spavost, nechuť k jídlu, apatie a další. Všechny tyto symptomy organismus vytváří proto, aby si pro sebe zajistil co nejvíce energie pro boj s nemocí. I taková ztráta chuti při nemoci má své opodstatnění. Díky tomu si tělo uchová energii, kterou by jinak potřebovalo k trávení jídla a na zažívací procesy. Únava nás zase donutí spát více než ve zdravém stavu. Během spánku se zpomalují tělesné funkce a tělo tak může energii použít k uzdravení.

Homeopatie je systém, který je založený na striktních pravidlech, které vycházejí z pozorování milionů pacientů a to více než stovkami tisíc homeopatických lékařů na celém světě. Jedná se o systém, který vychází z pozorování a zkušeností, která jsou opakovaně ověřitelná.

Nejznámějšími homeopatickými pravidly jsou tzv. Heringovy zákony léčby. Jde o soubor pravidel, která říkají, jakým způsobem mizí symptomy, když se organismus léčí. Pokud se tedy organismus uzdravuje, symptomy mizí zevnitř ven a odshora dolů, v opačném pořadí, než se objevily.

SMS Věštba
SMS Výklad / banner
Přečíst  Homeopatie: Roviny organismu

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..