Homeopatie: Vše má svůj čas

By | 21.11.2020

Homeopatie: Vše má svůj čas

Homeopatická léčba se snaží v organismu navodit rovnováhu, aby právě všechny naše neduhy a symptomy odezněly a nebylo třeba užívat vyráběné klasické léky. Pacient by se tak vždy měl cítit dobře jak po fyzické, tak psychické stránce.

Princip homeopatie by se dal shrnout do jednoduché věci, že podobné se léčí podobným. V praxi to znamená, že látka, která v toxickém množství dokáže vyvolat určité symptomy, umí také stejné symptomy léčit, pokud se podává v ředěné podobě.


Právě k určení vlastností homeopatik se užívají standardizované a velmi složité zkoušky, zvané provingy. Při těch se pak na velké skupině dobrovolníků testují schopnosti těchto látek a to v různých stupních ředění. K ověřování a vyhodnocování provingů jsou sestaveny podrobné popisy.

Pro každého pacienta se pak v praxi hledá co nejpodobnější lék, který odpovídá pacientovým potížím do nejmenšího detailu. Homeopata, který se pacienta ujímá a léčí, zajímají i takové věci, jako je pacientova oblíbená poloha ve spánku, preference jídel a chuti a snášenlivost horka a zimy. Také ho zajímá pacientovo duševní rozpoložení, strachy i fobie.

Existuje také několik homeopatických přístupů a škol, které mají vždy společné to, co už bylo v našich článcích popsáno. Často se však liší užíváním léků. Například francouzská homeopatická škola podává často léky s nižším stupněm ředění. Klasická homeopatie pak podává často léky s vyšším ředěním. Léky se liší i v druhu a četnosti podávání. Homeopatická léčba je také vždy dlouhodobou záležitostí. Nikdo nemůže očekávat výsledky hned.

SMS Věštba
SMS Výklad / banner
Přečíst  Homeopatie: Zdraví a lidé

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..