Homeopatie: Jak vybrat správného homeopata?

By | 22.11.2020

Homeopat by také neměl předepisovat léky na základě diagnózy, ale na základě celkového stavu organismu a to jak na rovině fyzické, emociální tak i mentální. Dodržuje tak všechny pravidla klasické homeopatie. Homeopat by také měl provádět vstupní pohovor s pacientem, který může trvat až tři hodiny, protože není možné zjistit všechny důležité věci během deseti minut. Také by měl homeopat předepisovat vždy jen jeden lék v konkrétním čase. Ke stanovení příčiny nemoci nepoužívá kyvadlo, tarot, numerologii nebo přístroje, jejichž schopnost vybrat homeopatický lék nebyla nikdy prokázána.


Homeopat vybírá vhodný lék na základě svých znalostí na základě knižního nebo počítačového repertoria. Homeopat také nikdy nevysazuje a nedoporučuje vysazení klasických léků od lékaře, které pacient již užívá. V nejlepším případě s lékařem homeopat spolupracuje. Správný homeopat by také neměl předepisovat homeopatické léky na stavy, které ještě nevznikly. Homeopat by také měl být schopen pacientovi odpovědět na všechny otázky a osvětlit homeopatická pravidla a také očekávaný průběh léčby. Dobrý homeopat by také měl vyjadřovat upřímný zájem o pacientův zdravotní stav.

Díky filosofii homeopatie jsme také blíže k tomu být schopni porozumět, proč se zdraví obyvatel vyspělých zemí neustále zhoršuje navzdory kvalitní zdravotnické péči. Zájem o přírodní léčbu neustále stoupá a tak je možné, že do budoucna se bude homeopatie těšit mnohem většímu zájmu, což bude samozřejmě ku prospěchu celé společnosti. Pokud se však homeopatie začne těšit oblibě, přibude i lidí, kteří se budou chtít stát homeopaty a je možné, že v mnoha ohledech nebudou splňovat kritéria dobrého homeopata. Proto je vždy kladen důraz na jeho správný výběr.

SMS Věštba
SMS Výklad / banner
Přečíst  Homeopatie: Proč je horečka dobrá

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..