Homeopatie: Vitální síla

By | 30.05.2020

Homeopatické směry se také liší v metodě výběru léku. Klasická homeopatie se často liší totalitou symptomů, to je tedy celkový projev pacienta po fyzické, mentální i emociální úrovni v daný moment. Francouzská škola se řídí spíše diagnostikou v pojetí klasické západní medicíny. Konstituční homeopatie pak zastává názor, že každý člověk má jeden lék, který jej provází celý život.

Ať už škol a směrů homeopatické medicíny existuje celá řada, jedno mají společné a to je vyléčený a spokojený pacient.


Celý organismus jedince je ovládán tzv. Vitální silou Dynamis, která ho udržuje v chodu a v rovnováze. Jedná se o sílu, která prochází celým organismem a řídí všechny jeho děje a pochody. Udržuje ho v rovnováze a při životě. Pokud je pak organismus vystaven nějakému stresu, na který je citlivý, například infekce, chlad, vlhkost, trauma, nedostatek spánku, smutek, vždy se Dynamis snaží udržet organismus v co nejlepším stavu a nerovnováhu vyvážit tím, že vyprodukuje ventil, symptom, kterým si vlastně organismus uleví. Pacient pak trpí například ekzémem, depresí a dalšími problémy.

Symptomy jsou tedy způsoby, jak se vitální síla snaží zpětně nastolit v organismu rovnováhu a zdraví. Pokud si toto uvědomíme, lehce pochopíme důležitost a princip homeopatické léčby. Látka, která tak symptomy vyvolává, je bude také léčit, aby podpořila vitální sílu ve snaze nastolit pomocí symptomů zdraví a rovnováhu.

SMS Věštba
SMS Výklad / banner
Přečíst  Homeopatie: Stres a vnější vlivy

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..