Jak to vidí řečtí bohové – kdy jste se narodili? 1

Napsala | 12.03.2019

Ve starověkém Řecku věřili, že každý den v týdnu je spojen a vzájemně propleten s nějakou energií z planet a také se k tomu přidali řečtí bohové. U těch se ostatně věřilo na spoustu věcí, jeden byl vládcem moří, druhý podsvětí, další byla bohyně lásky a mnoho a mnoho dalšího. Věřilo se, že bohové, kromě toho, že vládli dané oblasti, přinášeli lidem také určité povahové vlastnosti.

Den, kdy jste se narodili

Podle nich také měl na lidi vliv den, ve kterém se narodili. Jak se na den narození dívat z pohledu řeckých bohů? U těchto bohů je to trošku jiné, protože den nekončí a nezačíná půlnocí, ale úsvitem. Znamená to tedy, že narodili jste se mezi půlnocí a čtvrtou hodinou ráno, pak jste dítě předešlého dne.

Pondělí – bohyně Artemis

Pondělí ovládá a symbolizuje Měsíc, který je principem pro ženskost. Lidé, kteří se v tomto dni narodili, mají spoustu ženských vlastností. Jsou to tedy jedinci citliví, přirozeně se snaží o silné rodinné vazby, jsou chápaví a často jsou to lidé, kteří radí a pomáhají druhým. Pracují často ve zdravotnictví, školství nebo službách. Shon, spousta změn a stres, to je také provází životem. Občas bývají náladoví jedinci.

Úterý – bůh Ares

Úterý ovládá a symbolizuje Mars a lidé narozeni v tomto dni jsou silní, jedineční, mají přímou a výbušnou povahu. Ne nadarmo jim povahové rysy propůjčuje Ares, což je bůh války. Jsou to často jedinci, kteří mají hlavní roli v hrdinských činech, hrdinové, kdysi dávno rytíři. Bojují za všechny, kteří mají nějaké problémy, děje se na nich příkoří. Nejsou to lidé, kteří by zvládli celé dny nic nedělat, jsou stále v pohybu, nejsou úplně trpělivými jedinci. Mají svůj šarm, kterým umí okouzlit. Když se pro něco rozhodnou, jsou odhodlaní.

Přečíst  Nemoci a choroby – k jakým je náchylnější vaše znamení? 6
SMS Věštba
SMS Výklad / banner

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..