Kineziologie pomáhá odstranit energetické blokády

Napsala | 26.01.2020
SMS: VESTBA dotaz Odešlete: 903 55 60

Mezi metody alternativní medicíny patří také kineziologie. Jak už z názvu využívajícího řecké slovo kinesis vyplývá, jde především o pohyb. Snahou udržet dobrý zdravotní stav pomocí působení na svaly. Kineziologie vychází z faktů, že jednotlivé skupiny svalů mají velice úzký vztah i k jiným orgánům, krevnímu oběhu, kostem i žlázám. Jinými slovy v lidském těle souvisí všechno se vším a budou-li v pořádku svalu, projeví se to i na zdraví celého těla.

Hledání energetických blokád

Princip tkví v tom, že svaly v těle reagují negativně ne nemoci i stres. Všechny negativní emoce blokují proudění energie v mozku a následně i v té části těla, která je daným úsekem mozku řízena. Zaseknutá energie tak nemůže proudit a vytvářejí se různé fyzické a psychické poruchy. Nemusí přitom jít jenom o následek nemocí či stresu, roli hrají třeba i traumata z dětství. Prvním krokem je při kineziologickém léčení snaha o zjištění zdravotního stavu. Terapeut prozkoumá reakci svalů na jemný tlak. Vyhledá energetické blokády a následně se je snaží napravit doteky, masážemi, ale třeba i působením světla. Když se podaří energii obnovit, promítne se to i do svalové reakce. V podstatě se dá říci, že pomocí kineziologie se terapeuti snaží mobilizovat vlastní síly člověka k nastartování ozdravného procesu.

Metoda amerického chiropraktika

Objevitelem metody je americký chiropraktik George Goodheart, který zjistil v 60. letech 20. století zjistil, že stlačování různých bodů na lidském těle posiluje svaly. Podrobným pozorováním přišel na vztah 16 tlakových bodů na lebce, nad prsní kostí a také za kolenem k hlavním svalovým skupinám. Díky tomu zmapoval energetické kanály v lidském těle – meridiány, jež ostatně známy i v akupunktuře nebo akupresuře. Z Goodheartova postupu se vyvinuly další kineziologické metody, dnes je asi nejčastější One Brain. Postupně se začala šířit v USA, pronikla do Evropy i k nám.

Přečíst  Vakuoterapie: Masáž baňkou
SMS Věštba
SMS Výklad / banner

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..