Vakuoterapie: Masáž baňkou

Napsala | 27.01.2020
SMS: VESTBA dotaz Odešlete: 903 55 60

Masáže – ilustrační foto]Tato metoda úspěšné terapie je známá hlavně pod pojmem baňkování, a je metodou, která je známá už od starověku. Jejím úkolem je hlavně odstranit bolesti pohybového aparátu a dokonce i reflexní působení na orgány.

Tuto terapii používal i římský lékař Galenus. V jeho dobách roku 120 našeho letopočtu se tato metoda užívala v celém světě tehdejší doby. Také se baňkování stalo doplňkem klasických masáží, odstraňuje bolesti páteře i pohybového aparátu.

Na vybraná místa se při této terapii přiloží kulovité nádobky, vyrobené ze skla, kde se spálením vzduchu tvoří podtlak, a přisaje tak místa pokožky. Baňka se přisaje a vtáhne pokožku dovnitř. Kůže důsledkem toho zčervená, díky prokrvení. Baňky se odebírají až po nějaké době a posouvají se po různých částech těla. Tato metoda, jak by se mohlo zdát, nebolí.
Po této metodě mohou na místě zůstat krevní podlitiny, které během 5 dní zmizí. Aby se podlitiny neudělaly, dá se jim zabránit masáží. Místa, která se však nemasírují je přímo páteř, nebo oblast ledvin, srdce a mléčných žláz u žen.

Tato terapie výrazně zlepšuje oběh krve, a prokrvené, lymfy, i mezitkáňovou tekutinu, látkovou výměnu, pružnost svalů i pokožky. Díky podtlaku ubývá výměšků z potních žláz, které obsahují škodlivé látky. Výborně působí na mízní systém, dýchací aparát, zažívání dokonce ulehčuje práci srdci. Bojuje proti stresu a úzkosti, uvolňuje energii, pomáhá při bolestech hlavy a nespavosti. Vypíná pokožku.

Tato metoda není vhodná pro lidi, kteří trpí plicním, kožním, či krevním, nebo nádorovým onemocněním. I pacienti s hemorrhagickou horečkou by se této metodě měli vyhnout. A také ti, kteří mají poruchu srdečního rytmu a průchodnosti cév, či hypertenzi 3. stupně a ženy v těhotenství.

SMS Věštba
SMS Výklad / banner
Přečíst  Tantra masáž: Povýšení sexuality

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..