Do-In II. díl: Masáž uvnitř vašeho domu

Napsala | 18.07.2020
SMS: VESTBA dotaz Odešlete: 903 55 60

Masáž v křesle]K tomu abyste mohli provádět masáž Do-In doma stačí, najít výchozí pozici, která se nachází v sedu na židli, nebo kleku, kdy sedíte na patách.

Dalším krok je narovnat se, zlehka uvolnit ramena, ruce složte na sebe, ale dlaněmi vzhůru. Zhruba tři minuty zhluboka dýchejte. Poté třete dlaněmi o sebe, dokud nenabudete pocitu horka. Dále promasírujte bříška a také klouby vašich prstů. Prst masírujte palcem a ukazovákem druhé ruky.

Propleťte prsty obou rukou, směrem dlaněmi ven. A protáhněte paže. Promasírujte palec (tři prsty druhé ruky, poté vystřídejte). Také nezapomeňte promasírovat místo mezi palcem a ukazovákem. Další krok je masáž dlaně a zápěstí.

Proklepejte dlaně druhé ruky paži, vnitřní i vnější stranu. Plácejte rázně, aby to štíplo, poté vystřídejte. Předkloňte se a vytřepte ruce. Dlaní také proklepte hlavu od čela směrem k týlu a naopak. Promasírujte si spánky. Zavřete oči a mírně si promasírujte oční víčka.

Procvičte oči. Zakryjte si je a pohybujte jimi nahoru a dolů, doleva a doprava a do kruhu. Opakujte. Třete nos i jeho kořen, poté dlaněmi tváře, zevně také dásně. Masírujte si krk směrem k uším. Poté uši. Vytahejte si je. Dlaň položte na pravé ucho, ukazovákem a prsteníkem druhé ruky ji poté proklepněte. Vystřídejte. Masírujte šíji a proklepejte. Poté ramena. Proklepejte pěstmi hrudník. Poté masírujte žebra, oblast pupku a nezapomeňte zhluboka dýchat.

Sepněte ruce na zádech a zkuste se několikrát ohnout dopředu. Proklepejte si ledviny, záda a také páteř až tam, kam dosáhnete. Proklepejte rázně nohy, jako ze začátku ruce. Tzn. zevnitř i zvnějšku, nahoru a dolů. Otáčivě hýbejte nohama v oblasti kotníků. Řádně promasírujte Achillovu šlachu. Poté i masírujte i plosku nohy a jednotlivé prsty na nohou. Nohy poté lehce protřepte. Udělejte několik poskoků, nejdříve na obou nohou, poté na každé zvlášť.

Jako poslední krok se posaďte, nebo poklekněte a usedněte na paty. Uvolněte se a chvíli zhluboka dýchejte. Můžete si říct: Je mi dobře, jsem zcela připraven(a) na to, co mi dnes život přinese a zvládnu to. Děkuji za vše: co mě nezabije, to mě posílí. Nebo si vymyslete vlastní pozitivní formulace.

Přečíst  Baňkování: Masáž pomocí baněk

Nepřehlédněte:

SMS Věštba
SMS Výklad / banner

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..