Thajská masáž: Kde se vzala?

Napsala | 11.11.2020
SMS: VESTBA dotaz Odešlete: 903 55 60

Toužíte po zaslouženém odpočinku a relaxaci a zároveň přemýšlíte o masáži, jen nevíte kterou si vybrat? V tom případě byste se měli rozhodnout právě pro thajskou masáž!

Thajská masáž, která se také nazývá Nuad Boran nebo jednoduše tradiční thajská masáž, je jednou z nejstarších léčebných metod a své pokračování má i v dnešní době. Počátky této masáže sahají až do doby před 2500 lety a své kořeny překvapivě nemá v Thajsku, ale v Indii. Tam tehdy žil lékař jménem Jivaka Kumar Bhaccha, který je dodnes v Thajsku přezdívaný jako otec medicíny. Tento muž léčil lidi kombinací jógy a ájurvédy. Měl dokonce takové úspěchy, že si ho k sobě povolal i magadhský panovník a požádal ho, aby se stal jeho rodinným lékařem. V Indii se tak Jivaka setkal s Buddhou a jeho mnichy. Toto setkání také napomohlo k utvoření zázračné léčby.

Jivaka měl dlouholeté zkušenosti praxe a navíc pravidelně meditoval. Díky těmto dvěma faktorům dokázal vyvinout zcela nové léčebné umění, které kombinovalo jak zdravou stravu, přírodní léčiva, spirituální praktiky, tak i masáže. Díky tomu, Jivaka pomohl mnoha lidem.

Po Jivakově smrti v jeho léčebných metodách pokračovali jeho žáci a ve 3. stol. n. l. se masáže spolu s buddhismem dostali i na území Thajska. Tehdejším vládcům se to však nelíbilo a zakázali masáže provádět v chrámech. Tím však naopak pomohli k jejich rozšíření mezi lidmi. Masáže totiž praktikovali potulní mistři a právě oni techniky chrámů přenesli mezi běžný lid. V pozdější době se utvořil učený styl masáží, který se používal i na královském dvoře. Tento styl byl kombinací medicíny Indie, Číny, islámské tradice, ale zejména buddhistického zenu, akupresury a ájurvédy.

Nepřehlédněte:

SMS Věštba
SMS Výklad / banner
Přečíst  Do-In II. díl: Masáž uvnitř vašeho domu

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..