Masáž lávovými kameny

Napsala | 29.03.2020
SMS: VESTBA dotaz Odešlete: 903 55 60

Masáže]Masáž horkými lávovými kameny je jednou z nejlepších terapií na celkovou regeneraci organismu. Dokáže zcela zrelaxovat celé tělo.

O tomto druhu masáže a blahodárných účincích kamenů věděli už před pěti tisíci lety staří Číňané a Mayové. Masáže pomocí teplých kamenů či přikládání vzácných kamenů na tělo byla oblíbená činnost i Indiánů, Inků a obyvatel Mezopotámie. Tento druh masáže je známý také pod pojmem Lomi Lomi a to na Havajských ostrovech.

Lávové kameny mají mimořádně silné energetické vibrace, které spolu s teplem dokážou odstranit bloky důležitých bodů na meridiánech a rozproudit tak energii v těle. Mají schopnost absorbovat, udržovat a postupně uvolňovat teplo.


Přenášejí a předávají tepelnou energii, ta potom pozitivně působí na pokožku, podkoží a svalová vlákna. Způsobuje také výrazné prokrvení cév, zlepšuje cirkulaci a okysličení krve, zrychluje metabolismus tkání a detoxikaci těla.

Masáž lávovými kameny pozitivně ovlivňuje i lymfatický systém, relaxaci svalstva spojenou s ústupem bolesti. Masáž se využívá na zlepšení tonizaci svalstva i na působení proti celulitidě.

Tento způsob masáže působí také proti stresu, využívá se v oblasti psychiky, protože dokáže odebírat negativní energii.

Síla lávových kamenů v podstatě vznikala už v lůně sopky, kde byla horká hmota vyvržena a na povrchu následně ochlazena. V kameni se tak uzavřely léčivé energetické vibrace. Lávové kameny, čediče vulkanického původu, používané na masáž jsou hladké a můžeme je sehnat v různých velikostech.

Nahřívají se ve speciální nádobě, některé se pouze přikládají na určité body na těle, ostatními se masíruje celé tělo.

Masáž začíná většinou aplikováním oleje na pokožku, který umožní hladké klouzání kamenů po svalech.

Teplo, které se uvolňuje z kamenů spolu s působením masáže, pomáhá na uvolnění svalstva, zlepšení metabolismu, krevní oběh, k uklidnění bolestivých míst na těle, uvolní svalové křeče a nabudí samoléčící schopnosti organismu.

Horké kameny vyzařují energii Jang. Při termoterapiích se využívá protichůdné působení studených kamenů, které vyzařují Jin. Ty se drží v misce s ledem a používají se v místě zvýšeného prokrvení a přehřátí organismu. Pomáhají snížit opuchnutí, využívají se při úrazech a natažení šlach a svalů, eliminují záněty v místech, které byly nalezeny pomocí horkých kamenů.

Při dlouhodobějším působení lávových kamenů se člověk začíná potit, čímž se pročišťuje organismus a zbavuje se škodlivých látek. Po terapii je důležité doplnit tekutiny a to buď čistou vodou, nebo čajem.

Masáž lávovými kameny má několik variant, které se liší podle způsobu masírování a přikládání lávových kamenů. Častá je čínská masáž, která harmonizuje především energetické dráhy, dále hawajská, která harmonizuje energetické dráhy a prohřívá problematické svalové partie. Masáž Amerických indiánů hluboko prohřívá problematické svalové partie a relaxuje tělo i duši.

Masáž lávovými kameny je vhodná při problémech se studenýma nohama, ztuhlými svaly, bolestí zad, slabou cirkulací, artritidou, stresovými a úzkostnými stavy, nespavostí a s depresí.

Masáž lávovými kameny stimuluje krevní oběh a lymfatický systém, prohřívá celé tělo, zvyšuje vitalitu orgánů, pomáhá při detoxikaci organismu a vyrovnává energii v těle.

Tato masáž se nesmí provádět při velké přecitlivělosti na teplo, při infekčních onemocněních, zánětech, horečce, pooperačních stavech, při poraněních, modřinách, kožních problémech, popáleninách, křečových žílách, při vysokém tlaku a onemocnění srdce.

Přečíst  Baňkování: Masáž pomocí baněk
SMS Věštba
SMS Výklad / banner

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..