Tanamera: malajská masáž

By | 29.12.2020

Masáž nohou]Tanamera, je malajská masáž, která za pomocí bylinných váčků, působí proti stresu. Stala se velice oblíbenou metodou, která uleví tělu od bolesti, a také od škodlivých látek.

Tanamera pochází z malajského slova, a v překladu znamená rudá země. Během masáže se na tělo přikládají horké aromatické váčky, které se lidově nazývají jako bylinná razítka, a předem se dávají nahřát do parní lázně.

Tyto horké bylinné váčky pocházejí z ayurverdského léčitelství a při masážích se používají už celá staletí. V těchto razítkách můžeme nalézt bentonitovou hlínu, kurkumu, aloe vera, zázvor, garcínii, tamarind indický, asijskou rostlinu, ayurvédskou bylinu, citrónovou trávu, citrus, pandán, puškvorec obecný a také spoustu dalších bylin.

Princip masáže, je takový, že se váčky přikládají na místa, kde se soustředí napětí a bolest. Po prohřátí těchto míst nastupuje masáž, která tyto místa uvolní pomocí aromatických olejů.

Během masáže se kombinuje tlak, teplo, a také protažení namožených míst, aby se dosáhlo maximálního uvolnění obličeje, nebo těla.

Masáž Tanamera je vhodná hlavně pro lidi, kteří trpí ztuhlými, anebo namoženými vazy a svaly. Je velice vhodná, při bolestech zad, stresu, migréně, úzkosti, nebo i při stavu celkového vyčerpání a únavy.

Tanamera je příznivá pro tělo i mysl. Byliny, které pojímá, mají protizánětlivé účinky. Masáž zlepšuje krevní oběh, působí proti stresu, vyživuje pleť. Také uvolňuje napětí, pomáhá k hojení vyrážek a drobných ran. Používaná bentonitová hlína absorbuje toxické látky z pokožky a napomáhá tak k detoxikaci těla, která je zvláštně v dnešní době velice důležitá a blahodárná pro naše tělo.

SMS Věštba
SMS Výklad / banner
Přečíst  Thajská masáž: Zbaví vás zdravotních problémů

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..