Černý rybíz II.: Chutné plody i listy

By | 25.10.2020

Černý rybíz – makro snímek]Černý rybíz má velmi pozitivní účinky na naše tělo. Olej ze semen rybízu působí dobře na imunitu a proti zánětům. Listy napomáhají k tvorbě moči, snižují krevní tlak, tělesnou teplotu a působí také protizánětlivě.

Plody této rostliny napomáhají proti kašli a zpestřují chuť nápojů. Olej ze semen dobře pomáhá ženám, které se nacházejí v přechodu, a kterým olej pomáhá také při bolestivé menstruaci, bolestech prsou a ke zlepšení imunitního systému. Listy napomáhají ke zlepšení zánětů kloubů, dny, revmatismu, průjmu, hepatitidy, křečových stavů, zánětů dutiny ústní a při nachlazení. Čaj z rybízových listů slouží jako čistící čaj.


Pokud trpíte často nachlazením, plody a semena této rostliny jsou pro vás jako stvořené. Podporují imunitní systém a pročistí tělo. Denně užívejte 1-4 šálky čaje, které se připravují z 2-4 gramů listů. Louhujte deset minut. Tyto čaje pomohou zejména při zánětech a k posílení organismu.

Listy z černého rybízu se používají jak zevně tak také vnitřně.

Zevně se v lidovém léčitelství od pradávna používaly listy zejména na záněty. Právě silný odvar ze sušených plodů se často kloktá při zánětech krku a dutiny ústní, při angíně a dalších podobných onemocněních. Rybíz také pomáhá na namožené hlasivky.

Vnitřně můžeme rybíz využít ve formě nálevů. Rybíz se často stává také součástí čajových nálevů. Černý rybíz podporuje pocení, má močopudné účinky, snižuje horečku a podporuje organismus. Pomáhá také při zánětech dýchacích cest. Používá se i při chronických zánětech močových cest a při revmatických onemocněních. Rybíz obsahuje hodně rutinu a železa, proto působí příznivě i na stěny cév.

SMS Věštba
SMS Výklad / banner
Přečíst  Pažitka nabytá železem a vitamínem C

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..