Fresh: Moderní nápoj

By | 02.06.2020

Bloody mary]Máte rádi džus? Je pro vás jeho ovocná, osvěžující chuť neodmyslitelná od každodenního života? Pokud jste si odpověděli kladně, právě vy byste měli vyzkoušet freshe.

Kvalitní džusy jsou zdraví prospěšné, protože obsahují hodně vitamínů. Některé džusy však obsahují více oslazené vody, než ovocné šťávy. Proto si stále čím dál více lidí, kteří mají rádi čerstvé, vitamíny nabité šťávy, připravují tzv. fresh. Nejvíce lákají samozřejmě v létě, protože nejvíce osvěží. Freshe už tu letí nějakou dobu, nově je však trendy připravovat freshe pomocí extra panenských olejů.


Denně by měl člověk sníst alespoň pět porcí ovoce a zeleniny. Tento druh potravin by tak měl tvořit největší část jídelníčku. Ve skutečnosti však toto pravidlo dodržuje málokdo. Právě vhodnou variantou, jak tělu doplnit potřebné vitamíny, je pití džusů – freshů. A co to je vlastně fresh? Když slovo fresh přeložíme z angličtiny, tak dostaneme slovo svěží, osvěžující, čerstvé. A to přesně džusy fresh jsou. Vyrábí se z čerstvého ovoce nebo zeleniny, jde o vymačkanou šťávu bez jakýchkoliv dochucovadel a konzervantů. Sklenice freshe nahradí jednu porci ovoce a zeleniny a představuje tak mnohem zdravější variantu většiny džusů kupovaných v obchodech.

Při výrobě krabicových džusů z koncentrátu se nejdříve vymačká šťáva z citrusů, vysuší se a zmrazí. Koncentrát se převeze do továrny, tam se smíchá s vodou, ale dochází už k určité ztrátě vitamínů. Do džusů z koncentrátu by se neměl přidávat cukr a barviva. Přesto se tak někdy děje. Fresh je oproti tomu čistá ovocná šťáva, kterou si můžeme vyrobit sami doma v odšťavňovači.

Z několika druhů ovoce

Fresh se nijak tepelně neupravuje a pije se hned po vylisování, jde o vitamínovou bombu. V poslední době se o fresh džusích hodně mluví a je dnes zcela běžné, že se tyto šťávy nabízejí v podnicích úplně stejně jako káva nebo čaj. Dokonce si můžete i vybrat, zda chcete mít fresh jen z jednoho druhu ovoce nebo zeleniny, nebo zda si přejete nějaký mix. Vznikají tak fresh bary, kde už proces přípravy fresh nápojů přivedli jeho fanoušci k naprosté dokonalosti.

Výbornou variantou oproti fresh nápojům jsou i smoothies. Na rozdíl od freshe se připravují v mixéru a můžou se do nich přidávat i další tekutiny, jako je voda či mléko, zatímco fresh nápoje je čistá šťáva, která vytéká z odšťavňovače.

Fresh drink se hodí jako energetický drink nejlépe ve chvíli, kdy potřebujeme rychle nabrat energii. Obsahuje ovocné cukry, které se rychle vstřebávají do krve. Naproti tomu smooothies obsahují rozmixované ovoce, cukry se vstřebají pomaleji a jsou sytější. Pokud toužíte posílit účinky těchto dokonalých nápojů, můžete do nich zkusit přidat extra panenské oleje. Ty obsahují mnoho zdraví prospěšných látek v kombinaci s ovocem a chutnají báječně. Na jednu sklenici stačí pouze jedna malá lžička oleje. Tu můžete užívat i samostatně, ale s drinky chutná lépe.

Přečíst  Jídlo, které chrání od zánětu

Panenské oleje

Do freshe však nepřidávejte obyčejné rafinované oleje, které se používají ke smažení. Používejte jen extra panenské, ve kterých jsou zachovány vitamíny. Do fresh džusů se doporučuje zejména hroznový olej, který několikrát účinnější než vitamín C. Do smoothies se zase doporučuje makový a arašídový olej. Makový olej má vysoký obsah vápníku, hořčíku, železa a vitamínu E.

Výborné chuťové i zdravotní vlastnosti má také olej z lískových a vlašských ořechů. Oleje tak můžete volit dle svých chuťových preferencí nebo podle svých zdravotních problémů. Pokud váháte, kterou kombinaci byste měli zvolit, máme pro vás radu. Zkuste fresh s ovocným olejem. Připravte si limetku, jeden až dva citrony, tři sta gramů bílých hroznů, čtyři až pět pomerančů. Citrusy oloupejte a odšťavněte. Do každé sklenice nalijte jednu lžičku hroznového Bohemia oleje. Už v tomto množství má tento olej léčivé účinky. Pokud chcete zachovat více vlákniny, ovoce rozmixujte. Volte však hrozny bez pecek. Takto připravený fresh má silné antioxidační účinky. Fresh tak nejen dobře chutná, ale dodá vám dostatek energie na celé odpoledne.

Neváhejte a vyzkoušejte osvěžující letní nápoje plné vitamínů a energie, které teď frčí. Je jen na vás, jestli vyzkoušíte raději smoothie nebo fresh, nebo zda je budete pravidelně střídat. V dnešní době, kdy každý propaguje zdravou stravu, je toto jedna z možností, jak se začít o sebe lépe starat.

SMS Věštba
SMS Výklad / banner

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..