Babské rady: Jak otěhotnět

Napsala | 04.02.2018

Těhotná žena]K dětem můžeme mít různý vztah. Buď je chceme sami učit, jako třeba berani, ochraňovat na jedničku ve stylu blíženců nebo mít pro rodinu přímo skvělé račí vlohy. Snad každá dospívající žena se někdy zamyslela, jaké by to bylo mít jednou dítě. Většině se pak tento sen splní, někdy je k tomu třeba ale značného úsilí, a to i ze strany lékařů. Pokud se vám nedaří počít miminko, buďte prostě trpěliví, chce to svůj čas – a ten se počítá na měsíce, ale také někdy i na celé roky. Je to prostě běh na dlouhou trať.

Pomohou nám bylinky? Ano, ale musíme je dávkovat obezřetně

Jednou ze starších babských rad je vyhnout se opravdu horkým koupelím, i to má svůj racionální základ. Přehřívání může mít za následek poruchy ovulace, u mužů zase nedostatečnou tvorbu spermií. Pokud jde o bylinky, podpořte správnou funkci svého hormonálního cyklu třeba kontryhelem, úprava nepravidelné menstruace zase zajistí meduňka společně s heřmánkem. V lidové medicíně se používá při léčbě neplodnosti i šalvěj, která se svým složením velmi podobá ženským estrogenům.


Babské rady v tomto směru mají jedno společné, pokud náhodou nepomohou, určitě se nedá říct, že by snad uškodily. Bylinky, které jsme si vyjmenovali, jsou při běžném dávkování naprosto neškodné. Co je však zapotřebí při snaze otěhotnět především, je úprava jídelníčku a menší porce každodenního stresu, tedy pokud je to díky okolnostem alespoň zčásti možné. Vynechejte alkohol a cigarety, ale do jisté míry i kávu nebo cukrovinky, potřebujete se totiž dostat do kondice. Pozor také na potraviny plné konzervantů a různých aromat. Co nejméně stresu, hormony, které jsou při něm produkovány, ovlivní nejen prokrvení dělohy, ale také pohyblivost vejcovodů, v neposlední řadě mírně zhorší funkci imunitního systému.

A jakých rad se drželi i naši předkové? Nebojte se, nejde o nic podivného, naopak, vše má svou logiku. Záhy po styku se radí ženám udělat svíčku nebo strávit aspoň čtvrthodinku s vypodloženým zadečkem. Od věci určitě ani nebude meditace nebo alternativní medicína – masáže, cvičení, akupunktura podle čínského vzoru. Homeopatie by rozhodně neměla chybět, pokud se o miminko snažíte už delší dobu a ani lékařská věda si tak nějak neví rady. V neposlední řadě – lubrikant raději ne. Ovlivňuje totiž v mnoha případech pohyb spermií, tudíž může být částečně na vině právě on..

Přečíst  Střídavá sprcha, prevence mnoha onemocnění
SMS Věštba
SMS Výklad / banner

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..