Střídavá sprcha, prevence mnoha onemocnění

Napsala | 08.01.2018

Sprcha]Řadu nemocí dokáží odvrátit takzvané babské rady, které fungují už stovky let. Střídání proudu teplé a studené vody po dobu několika minut je lidstvu známo ještě mnohem déle, podobně jako pobyt v klasické finské sauně. A jak by vlastně taková ideální střídavá sprcha měla proběhnout, aby byly účinky na vitalitu a zdraví co možná nejvýraznější?

Začneme s teplou vodou a postupně teplotu ještě zvyšujeme

Každá správná střídavá sprcha začíná proudem teplé vody, samotná teplota se pak ještě o něco zvyšuje, až na hranici, při které začíná být horko trochu nepříjemné. Poté je zapotřebí, abyste rychle změnili teplotu vody na velmi chladnou, proud ledové vody by měl na tělo dopadat zhruba deset až patnáct sekund. Postup ještě jednou nebo dvakrát opakujeme, končíme s proudem ledové vody, která uzavře kožní póry a zajistí, aby uvnitř těla proudil dostatek energie. Vhodná je i krátká masáž froté ručníkem po celé proceduře.

Organismus se pak otuží a bude odolnější vůči působení virů, vyplaví se také spoustu odpadních látek. A v neposlední řadě, pro ty, kteří chtějí zhubnout – dodatečným efektem je i lepší metabolismus. Podle řady zdrojů bude lepší i růst vlasů, po jisté době lze pozorovat i zkvalitnění potence a pružnější pokožku. Podpora krevního oběhu je pak samozřejmostí, což do jisté míry souvisí i s celulitidou.


Místo sprchy je možné použít teplou a studenou vanu

Další variantou je pak horká a studená vana plná vody, opět na střídačku, vždy po dobu zhruba jedné minuty. Poslední pak bude samozřejmě studená voda. Nezapomeňte však na to, že otužovat se můžete jen tehdy, když jste zdraví (tudíž počkáme, až se vyléčí, byť jen obyčejná rýma, tělu by se spíš přitížilo). Efekt se pak dostaví jen tehdy, když si podobnou zábavu dopřejeme pravidelně. Jednoduše řečeno, teplá voda cévy roztáhne, studená stáhne. Zlepšení prokrvení těla má spoustu pozitivních efektů. Chcete je pocítit také?

Přečíst  Babské rady a vaření
SMS Věštba
SMS Výklad / banner

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..