Babské rady: čistota

Napsala | 28.10.2017

Čistota]Ať už je vaším partnerem puntičkářská panna či kozoroh, nebo si raději dopřejete trochu odpočinku vedle smějícího se střelce, úklid je prostě čas od času potřeba. Nemusí se doma vše lesknout, není nutné každý den stírat mikroskopická zrnka prachu. Z úklidu by se neměla stát podivná obsese, ale na druhou stranu, v nepořádku se žít nedá – na rčení, že inteligent ovládá chaos, není v tomto směru příliš pravdy. Pojďme si proto rozebrat pár zajímavých babských rad, které určitě pomohou. Rychlejší a efektivnější úklid je totiž důležitý, pak budete hrdí na to, jak jste vše pěkně zvládli a zbude i trochu času na to věnovat se svým zájmům nebo třeba rodině. Takže co tu máme zajímavého?


Vyčistit efektivně kožené předměty není vůbec těžké

Pokud se bojíte zuby nehty čištění kožených předmětů, existuje jedna dost efektivní rada. Přetřete prostě gauč hadříkem jemně smočeným v octové vodě, ve druhé fázi použijte trochu lněného oleje a pak už jen suchý a jemný hadřík. Uvidíte, že koženka (či pravá kůže) se budou opravdu pěkně lesknout.

Chtěli byste si vyrobit domácí leštěnku na nábytek? Stačí trochu olivového oleje a sůl, až tak jednoduché to vlastně je. Pak už stačí jen jemný ubrousek a můžete se dát do leštění, proč kupovat drahou chemii? Stejně dobrým způsobem zabere i relativně obyčejný jablečný ocet, skříně se budou opět lesknout. Pro dlouhotrvající efekt lesku použijte vychlazený černý čaj, který zabírá hlavně na tmavší nábytek.

Ocet je skutečně všelékem na všechny skvrny a nečistotu. Důkaz můžete vidět záhy. Vezměte si nerezový hrnec, na němž je zašlá špína a nalijte do něj ocet. Po hodině opláchněte a začněte s leštěním vlhkým hadříkem, uvidíte, že efekt je skutečně báječný. Podobně pomůže i citronová šťáva s trochou soli, která vše ještě dobře podtrhne. Nekonečné omývání nerezového dřezu, který se ne a ne lesknout? Ani špetka lesku? Tak rozkrojte syrovou bramboru a potřete jej skrz naskrz, škrob navíc zabrání tomu, aby se na dřezu usadila další drobná špína.

Přečíst  Čím ošetřit kůži při odřeninách, popáleninách nebo poštípání komáry
SMS Věštba
SMS Výklad / banner

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..