Babské rady: nachlazení

Napsala | 29.10.2017

Nachlazení]Nachlazení trápí nejen jinak celkem vitální kozorohy nebo berany, ale v zimním období si opravdu nevybírá. Ať už svou absenci ve škole či v práci berete jako střelci s humorem, nebo máte vážnou tvář panny, rozhodně vás nečeká nijak příjemné období. Nachlazení umí zhoršit náladu ve všech směrech, oslabený organismus se necítí dobře. Ale proč se ládovat léky z lékárny, když existuje i přírodní varianta pomoci? Někdy osvědčená i staletími…

Když jste nachlazení, měli byste opravdu hodně pít.


Dostatek tekutin je naprostý základ, bez něj nachlazení tak rychle neodezní. Jednou ze zaručených babských rad je třeba teplá kuřecí polévka, ta totiž účinně zabrání tvorbě dalšího a dalšího hlenu. Nachlazení byste určitě neměli takzvaně přecházet, může se totiž ozvat později a v kombinaci s jinými problémy. Tělo prostě volá o krátkou pauzu a musí být vyslyšeno.

Velice účinným lékem proti nachlazení je například tvaroh, jmenovat ale můžeme i česnek. Tvaroh spolehlivě vytáhne horkost z těla ven, přikládat se může nejen na hlavu, ale například i na spodní stranu chodidel. Česnek zase stimuluje pocení, obsažený alicin vyčistí dýchací cesty a odkašlávání hlenu bude rázem mnohem lepší. A co doporučit do třetice? Tak třeba kyselé zelí, které má v tomto směru přímo úžasné vlastnosti.

Nepodceňujte účinek bylinek, některé jsou skoro až zázračné

Trápí vás při nachlazení vlhký kašel? V tom případě skvěle zabírá jitrocelový čaj. Odvar z heřmánku je naopak vhodné pít (či kloktat) při bolesti v krku. Výborné účinky má třeba i lipový květ nebo drcené sušené šípky, taková čajová směs vyniká nejen skvělou chutí, ale především tím, že výrazně usnadní při odkašlávání. Pokud jste trochu otrlejší, rozhodně lze doporučit čaj z cibule, který se dá v nouzi dochutit trochou medu.

Pro nachlazení je skvělým receptem i medvědí mléko (jen pro dospělé), čtvrt litru mléka smícháme s panákem rumu a dvěma lžícemi medu, počáteční příznaky nachlazení zpravidla hodně rychle odezní, tato směs se ale musí ordinovat zavčasu. Dobrý je i zázvorový čaj s citronem nebo křen s medem. A co vy? Máte také nějaký osvědčený recept na nachlazení, který vychází ze starých lidových moudrostí?

Přečíst  Babské rady a vaření
SMS Věštba
SMS Výklad / banner

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..