Babské rady: Jak na vlasy

Napsala | 14.11.2017

Vlasy]Ať už jste se narodili do znamení jako je beran či štír, která o sebe s láskou pečují nebo podobné záležitosti spíš neřešíte, jako třeba kozorozi, určitě není od věci mít krásné a lesklé vlasy. Prostě takovou kštici, kterou by vám mohl každý přímo závidět. Bohužel, někdo má vlasy jemné a lámavé, jiného zase trápí jejich nadměrné vypadávání. Příliš mastné, poškozené, suché? Na všechno máme zajímavý recept, babské rady prostě nejsou od věci. Tak sem s nimi!

Nepodceňujte sílu přírody, citron nebo olivový olej rozhodně zabírají

Na příliš suché vlasy pomůže zábal z olivového oleje, stačí jen tři lžíce, mírně zahřát a nanést na vlhké vlasy. Hlavu poté na půl hodiny zabalíme do ručníku a relaxujeme, poté směs smyjeme. Mastné vlasy se dají řešit citronovou šťávou nebo kefírem, které vmasírujeme do vlhkých vlasů a opět zhruba po půlhodině opláchneme. Totéž se dá říci o mateřídoušce. Naproti tomu poškozené vlasy oživí obyčejná majonéza, zábal si můžeme nechat i po dobu několika hodin. Vlastně na tom není nic divného, majonéza rovná se obvykle rostlinný olej plus vaječné žloutky, což jsou suroviny, které vlasy oživují přímo na jedničku.


Pokud vás trápí vypadávání vlasů, možná je to prostě jen signál těla, že máte něco změnit. Například upravit jídelníček, méně používání fénu a nevystavovat se stresu, pokud to není nezbytně nutné. Prokrvení pokožky, které proti padání vlasů částečně pomůže, zajistí černý pepř nebo kafrová voda smíchaná s jogurtem. Na místa, kde už vlasy nejsou, pomůže i masáž kouskem cibule nebo maska z jogurtu a medu. Dobrý efekt má v tomto ohledu třeba i aloe vera, pískavice řecké seno či také rozmarýn.

Kdo má vlasy jinak zdravé, ale lepší lesk a vitalitu, pomůže mu kromě medu kupříkladu i olivový olej. Lesk zajistí i přelití vlasů po mytí celkem netradiční směsí – pivo a ocet v poměru 1:1. Vlasy ošetřené touto kúrou se budou méně mastit a budou opravdu krásné, jen to zkuste!

Přečíst  Střídavá sprcha, prevence mnoha onemocnění
SMS Věštba
SMS Výklad / banner

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..