Koření na všechny nemoce

By | 08.03.2020

Koření] Cítíte tu vůni dálek a širých světů. Cítíte to aroma chutí. Ano, to ale nemusíte být nikde daleko v Indii, nebo Egyptě. Ta vůně se line z čerstvého koření, které je namleté krátkou dobu před balením. A můžete ho mít i u Vás doma. Je rozdíl od kupovaných koření v Supermarketu, kde koření je namleté a balené třeba pět až deset let dopředu.

Ale co to koření je? Koření jsou přísady převážně rostlinného původu, sušené, či jinak upravované. Mají povzbudivé účinky na trávení, i nervovou soustavu. Kromě silic, obsahují různé barviva, hořčiny, alkaloidy, glykosidy a jiné účinné látky.

Všechny druhy známého koření, byly nejdříve využívány jako léčivo. Dnes se k nim znovu vracíme. Dávám příklad a návod na koření „Skořice“.

Skořice patří nepochybně mezi nejznámější koření na celém světě. Je to prastaré koření pocházející z Asie s několika tisíciletou tradicí. Existují zmínky z oblasti čínského léčitelství staré více než 4000 let. Skořice, jak ji známe dnes, se získává z kůry stromu dorůstajícího do výšky až 10 metrů. Pěstuje se na Cejlonu, v Číně, na Jávě a v dalších tropických oblastech. Nejkvalitnější surovinu poskytují stromy osmileté, anebo starší. Doporučuji ženám, který trpí na kvasinkové nemoce. Používejte třeba i do kávy. Koření s kterým oslníme všechny hosté, je i Novinka roku 2008 = KUŘE PEPÍNO, je baleno v 900g dóze a oslníme s ním nejednoho gurmána. Ta chuť a vůně čerstvě namletého koření z nás udělá hostitelku číslo 1. Věřte tomu, že si o tom budou ještě dlouho lidé povídat. Toto koření dokáže skvěle provonět celý dům a navodit smyslnost.

Další perličkou je i zelený pepř, paprika sladká mletá maďarská. Barvu a chuť omáčky docílíte jen s čerstvým kořením. Proto vy dobré hospodyňky, nechte se unést dálkami a přeneste je do své kuchyně. Je to nezapomenutelný zážitek. Hosté kteří u vás pobudou, budou o vás vyprávět a vy přeci chcete oslnit. Dobrou mysl přeje Zdenka. Já osobně jsem všechny druhy koření vyzkoušela a mohu potvrdit, že vůně a chuť je nezapomenutelná.

Přečíst  Kardamom: Drahé koření

Nepřehlédněte:

SMS Věštba
SMS Výklad / banner

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..